Sausio 14 d. - Klaipėdoje galimybė pasijusti LGBTQ+ bendruomenės nario kailyje

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Sausio 14 d. - Klaipėdoje galimybė pasijusti LGBTQ+ bendruomenės nario kailyje

Tre, 01/12/2022 - 01:07
Kategorija:
0 komentarų

Daugeliui iš mūsų teko patirti patyčias dėl savo išvaizdos ar veiksmų. Tačiau yra ir tokių, kurie socialinę atskirtį patiria nuolat. LGBT + bendruomenės nariai, klausos, judejimo ar regos negalią turintys žmonės dažnai yra nuvertinami, atskiriami ar net tampa fizinio arba psichologinio smurto aukomis. Siekiant keisti visuomenės požiūrį į diskriminuojamas gyventojų grupes, projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ pristato dar vieną iniciatyvą – „Virtuali realybė. Kito kailyje“.

Nuo 2022 m. sausio 14 d. Atvirose jaunimo erdvėse (I. Simonaitytės g. 24, II-aukštas, Klaipėda) bus galima pajusti, ką reiškia būti vietoje to, iš kurio yra tyčiojamasi dėl jo negalios ar seksualinės orientacijos. Sausio 14 d. 16:00 val. prasideda virtualios realybės (VR) edukacinis užsiėmimas, kurio pagalba auditorija iš arčiau susipažins su LGBT + bendruomenės atstovų ir negalią turinčių žmonių kasdienybe.

Šalia VR praktikos bus taikoma ir metodinė medžiaga diskusijos forma, kurios metu bus kalbama apie dalyvių potyrius VR filmo metu. Šio edukacinio užsiėmimo tikslas – padėti jauniems žmonėms geriau suvokti negalią turinčių ir LGBT + bendruomenės žmonių problemas.

Užsiėmimo uždaviniai:

• Pasitelkiant interaktyvius sprendimus, ugdyti žiūrovų empatiją, galimybę susitapatinti su negalią turinčiais ir LGBT+ bendruomenei priklausančiais žmonėmis.

• Diskusijos metu kviesti aptarti, kas yra empatija neįgaliam žmogui ir kokios empatijos ir supratimo formos išties yra reikalingos.

• Diskusijos metu kviesti aptarti ir susimąstyti apie iššūkius, su kuriais susiduria negalią turintys žmonės.

Daugiau apie iniciatyvos atidarymo renginį ČIA.
Registracija į iniciatyvos atidarymo renginį ČIA.

Daugiau Gargzdai.