kunigas

Kunigas Evaldas Darulis: neklijuokime etikečių dėl žmogaus orientacijos

„Žmogus kaip asmuo yra vienodai svarbus, kad ir koks jis bebūtų“, – teigė E. Darulis. Jis taip pat pažymėjo, kad visi žmonės negali ir neturi būti vienodi. Jie yra skirtingi. 

„Lytiškumo žmogus nepasirenka, jis ateina iš Dievo. Tad būti LGBTQ+ nėra nuodėmė“, – pažymėjo kunigas. Jo nuomone, apie tai reikia kalbėti atvirai ir viešai. Štai kodėl jo parapijoje veikia LGBTQ+ grupelė.

Kunigo Vaido Vaišvilos raginimas visuomenei: leiskite jiems nebebijoti būti savimi

"Nuo savęs, kaip paprasto šios laisvų žmonių šalies piliečio norėčiau pasakyti, kad negali tarp mūsų būti antrarūšių žmonių. Aš nesu politikas, nežinau, kaip kas žiūri ir ką nori formuoti, bet reikia nepamiršti, kad kalbame apie gyvus žmones. Kiekvienas žmogus turi savo istoriją – vienodų nėra. Kiekvienas žmogus turi savo kelią. Kas kokį žmogų savo gyvenime sutinka ir įsimyli – čia ne mano ne tavo, ir ne Jūsų reikalas. Nei aš, nei tu neturėtume kištis į žmonių širdžių reikalus ir jų pasirinkimus", - TV3.lt sako kunigas.

Nepilnamečių lytinio išnaudojimo tyrimas Miuncheno-Freizingo arkivyskupijoje

Ketvirtadienį Miunchene buvo pristatyta nepriklausomos komisijos, tyrusios nepilnamečių ir suaugusiųjų lytinio išnaudojimo atvejus Miuncheno-Freizingo arkivyskupijoje, ataskaita. Komisiją sudarė advokatų biuro „Westpfahl Spilker Wastl“ (WSW) teisininkai. Atliktas tyrimas apima 1945–2019 metų laikotarpį. Jo metu nustatyti 235 įtariami kaltininkai – tarp jų 173 kunigai.

Po pareiškimų, kad būti gėjumi yra „blogiau nei būti apsėstam“, kaltinimai kunigui

Kunigas, žinomas dėl savo pasireiškimų prieš LGBT+, stos prieš teismą dėl neapykantos kurstymo Maltoje. Tėvas David Muscat pratrūko po 29 metų lenkės studentės Paulina Dembska nužudymo.

Pietų Afrika ir LGBTQ+ bendruomenė gedi arkivyskupo Desmondo Tutu

Eidamas 91-uosius metus sekmadienį mirė kovos su apartheidu Pietų Afrikos Respublikoje simboliu ir šalies moraliniu autoritetu laikomas arkivyskupas Desmondas Tutu. Jis buvo ryškus diskriminacijos lyties pagrindu priešininkas ir LGBTQ+ bendruomenės rėmėjas.