Kunigas nušalintas po informacijos apie jo santykius su kitu vyru

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Kunigas nušalintas po informacijos apie jo santykius su kitu vyru

Sek, 12/17/2023 - 13:00
Kategorija:
0 komentarų

Panašu kunigas Mark Payne dvidešimt metų kartu su vyru kūrė šeimą ir tik dabar tai išlindo į viešumą. Konservatyvus katalikų leidinys atkreipė dėmesį į Viskonsino kunigo ir žmogaus, su kuriuo jis „gyveno“, veiklą. Po paskelbtos informacijos kunigas buvo nušalintas nuo pastoriaus pareigų dviejose Viskonsino parapijose.

Internetinė naujienų svetainė „The Pillar“ pranešė, kad Mark Payne nuo 2003 m. gyvena kartu su neįvardintu vyru dviejų miegamųjų bute netoli Viskonsino universiteto Milvokyje.

„Pillar“ atskleidė, kad vyras, su kuriuo kunigas dalijosi butu, buvo du kartus teistas už vairavimą neblaiviu; buvo kaltinamas kokaino laikymu. Tiesa, vėliau kaltinimas dėl narkotikų buvo panaikintas susitarus dėl ieškinio.

Mark Payne ne tik tarnavo arkivyskupijoje, bet ir kas savaitę transliuodavo televizijos laidą rodomą vietinių televizijų ir kabelinių kanalais. Laidos buvo transliuojamos ir socialiniame tinkle „YouTube“.

2022 m. spalį kunigas paskelbė, kad pasamdė vyrą, su kuriuo gyveno, vidurinės mokyklos teologijos mokytoju. Jis „ateina pas mus su teologijos laipsniu, mokytojo vidurinėje mokykloje patirties ir ruošėsi prisijungti prie jėzuitų ordino“, – šeimoms rašė Mark Payne. Kalėdų vakarėlyje kunigas mokytoją parapijiečiams pristatė kaip savo „gerą draugą“.

Kunigo draugas socialiniuose tinkluose dalinosi nuotraukomis iš atostogų, LGBTQ+ eitynių, klubų ir namų, kuriose vaizdavo laimingą porą su Mark Payne. Apie įrašus žinojo ir arkivyskupijoje dirbantys žmonės.

Rugpjūčio mėnesį, kaip rašo „The Pillar“, arkivyskupijos dvasininkų vikaras buvo informuotas apie socialinių tinklų įrašus, bet nesiėmė jokių oficialių veiksmų. Tačiau praėjusią savaitę paskelbus išsamią informaciją viešai Bažnyčia ėmėsi veiksmų ir kunigą išleido administracinėms atostogoms. Arkivyskupija pradėjo „oficialų tyrimą“.