Pietų Afrika ir LGBTQ+ bendruomenė gedi arkivyskupo Desmondo Tutu

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Pietų Afrika ir LGBTQ+ bendruomenė gedi arkivyskupo Desmondo Tutu

Pir, 12/27/2021 - 19:10
Kategorija:
0 komentarų

Eidamas 91-uosius metus sekmadienį mirė kovos su apartheidu Pietų Afrikos Respublikoje simboliu ir šalies moraliniu autoritetu laikomas arkivyskupas Desmondas Tutu. Jis buvo ryškus diskriminacijos lyties pagrindu priešininkas ir LGBTQ+ bendruomenės rėmėjas.

Kunigas buvo aktyvus Jungtinių Tautų kampanijos „Free & Equal“ dalyvis. Nors buvo nuoširdžiai tikintis, jis taip pat prisiekė, kad niekada negarbins homofobiško Dievo. 2007 m. interviu BBC jis sakė: „Jei Dievas, kaip sakoma, yra homofobas, aš to Dievo negarbinčiau“. Po daugelio metų jis pridūrė: „Aš atsisakyčiau patekti į homofobišką rojų... Aš turiu galvoje, kad daug mieliau eičiau į kitą vietą“, turėdamas omenyje pragarą.

Kalbėdamas apie diskriminaciją dėl lyties ir smurtą prieš LGBTQ asmenis, Tutu sakė:

Aš negaliu tylėti, kai žmonės yra baudžiami už tai, dėl ko jie nieko negali padaryti“.

D. Tutu, nenuilstantis aktyvistas, yra gavęs daugybę apdovanojimų, tarp jų 1984 metų Nobelio taikos premiją už kovą su baltųjų mažumos valdymu savo šalyje. Jis garsėjo atvirumu ir net po apartheido režimo žlugimo nenutylėdavo šalies trūkumų ar neteisybės, niekada nebijodavo sakyti tiesos galingiesiems, kad ir kokios būtų jų pažiūros ar odos spalva.

Delfi ir CNN informacija.