Jake Daniels atskleidė esantis gėjus: galvojau, kad kai būsiu vyresnis susirasiu merginą ir viskas bus gerai

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

Jake Daniels atskleidė esantis gėjus: galvojau, kad kai būsiu vyresnis susirasiu merginą ir viskas bus gerai

Tre, 05/18/2022 - 08:45
Kategorija:
0 komentarų

Tai, kad homofobija plačiai paplitusi futbole rodo ir faktas, kad apie savo seksualinę orientaciją yra prabilę vos keli žaidėjai. Vienas jų - Jake Daniels -  tapo vienintelis profesionalus futbolininkas Jungtinėje Karalystėje, kuris atvirai pasisakė esantis homoseksualus.

Dalinamės paties futbolininko parengta istorija:

"Dabar pats laikas tai padaryti. Jaučiu, kad esu pasiruošęs papasakoti žmonėms savo istoriją. Noriu, kad žmonės pažintų tikrąją mane.

Ilgai galvojau, kaip noriu tai padaryti, kada noriu tai padaryti. Žinau, kad dabar pats laikas. Esu pasiruošęs būti savimi, būti laisvas ir pasitikintis viskuo.

Negaliu tiksliai nurodyti datos, bet turbūt buvau penkerių ar šešerių metų, kai supratau, kad esu gėjus. Taigi jau seniai gyvenau su melu.

Tokiame amžiuje tikrai negalvoji, kad futbolas ir buvimas gėjumi nesuderinami. Tu tik pagalvok, vieną dieną, kai būsiu vyresnis, aš susirasiu merginą, pasikeisiu ir viskas bus gerai.

Tačiau senstant supranti, kad negali to pakeisti. Tai taip neveikia.

Anksčiau turėjau merginų, norėdamas priversti visus savo draugus manyti, kad esu heteroseksualus, bet tai buvo tik bandymas pasislėpti. Mokykloje žmonės manęs net klausdavo: „Ar tu tikras, kad nesi gėjus?“. Ir aš atsakyčiau: „Ne, aš nesu“.

Aš nebuvau pasiruošęs atsiskleisti ir tai buvo kova, bet aš tiesiog nenoriu daugiau meluoti.

Ilgą laiką maniau, kad turėsiu slėpti tiesą, nes norėjau būti ir dabar esu profesionalus futbolininkas. Paklausiau savęs, ar turėčiau palaukti, kol išeisiu į pensiją. Joks kitas žaidėjas profesionaliame žaidime nėra atsiskleidęs.

Tačiau žinojau, kad dėl to ilgai meluosiu ir negalėsiu būti savimi ar gyventi taip, kaip noriu.

Nuo tada, kai atsiskleidžiau savo šeimai, klubui ir komandos draugams, tas laikotarpis, kai viską pergalvojome, ir buvo stresas - tai jau praėjo. Tai paveikė mano psichinę sveikatą. Dabar aš tiesiog pasitikiu savimi ir džiaugiuosi, kad pagaliau esu savimi.

Pirmiausia pasakiau mamai ir seseriai, su kuriomis gyvenu. „Taip, mes jau žinojome“, – taip jos reagavo.

Tada mes papasakojome visai mano šeimai ir aš labai bijojau, nes nežinojau, kaip gali reaguoti vyresnioji karta.

Man nereikėjo jaudintis. Gavau tiek daug žinučių, kuriose sakoma: „Mes didžiuojamės ir palaikome“. Buvo nuostabu. Negalėjau norėti, kad būtų geriau.

Kitą dieną po to, kai pasakiau savo mamai ir seseriai, žaidėme „Accrington“ ir aš įmušiau keturis įvarčius. Tai tik parodo, koks svoris nukrenta nuo pečių ir koks didžiulis palengvėjimas ateina.

Ir Blackpool taip pat buvo be galo nuostabus. Aš esu su jais kiekvieną dieną ir jaučiausi saugi. Visi mano komandos draugai palaikė mane. Jie uždavė daugybę klausimų, visi buvo suintriguoti ir jų reakcija buvo puiki. Tai geriausia, ko galėjau prašyti.

Žinoma, visi buvo savotiškai šokiruoti ir klausė, kodėl aš jiems nepasakiau anksčiau. Tai buvo puiki reakcija, nes tai parodė, kaip jiems rūpi.

Kapitonas buvo vienas iš pagrindinių žmonių, kuriems atsiskleidžiau, ir jis taip pat uždavė man daugybę klausimų. Galų gale jis tiesiog pasakė: „Aš tiesiog taip tavimi didžiuojuosi“. Tai reiškė tiek daug.

Man patinka, kai žmonės užduoda klausimus. Aš tiesiog noriu viską atskleisti ir kad žmonės išgirstų mano istoriją".

........

J. Danies priklauso antrajame pagal pajėgumą Anglijos futbolo divizione rungtyniaujančiam „Blackpool“ klubui. Vis dėlto, didžiąją šių metų sezono dalį jis žaidė „Bamber Bridge“ klube žemesniame lygyje.

„Manau, kad jis bus visiškai normaliai priimtas ne tik savo komandoje, bet ir tarp varžovų. Manau, kad niekam persirengimo kambaryje tai nerūpės. Jiems svarbiausia, ar tu esi geras žaidėjas. Tai vienintelis svarbus dalykas.

Esu labai tuo patenkintas, manau, šiuo pavyzdžiu paseks ir daugiau žaidėjų, o futbolas nuo to taps tik geresnis. Kai jie pamatys, kad absoliuti dauguma žmonių juos visiškai normaliai priima, paseks šiuo pavyzdžiu“, – kalbėjo BBC dirbantis legendinis Anglijos futbolininkas Gary Linekeris.