20 ambasadorių Lietuvoje: kiekvienas žmogus turi teisę į orumą nepriklausomai ką myli

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

20 ambasadorių Lietuvoje: kiekvienas žmogus turi teisę į orumą nepriklausomai ką myli

Ant, 05/17/2022 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Šiandien minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną 20 diplomatinių atstovybių Lietuvoje išplatino pareiškimą, kurią reikia palaikymą LGBTQ+ bendruomenei ir sako, kad ji yra viena iš didžiausias represijas patirianti žmonių grupė. Laišką pasirašė Naujosios Zelandijos, Prancūzijos, Suomijos, Nyderlandų Karalystės ambasadorė, Jungtinės Karalystės, Italijos, Islandijos, Danijos, Švedijos, Ispanijos, Kanados, Australijos, Belgijos Karalystės, Vokietijos, Norvegijos, Liuksemburgo, Airijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Izraelio, Austrijos ambasadoriai.

"Reiškiame paramą Lietuvos LGBTIQ+ bendruomenės nariams, nes jie siekia įtraukties ir pripažinimo, kad šeima turi daugelį įvairių formų. Tvirtai laikomės demokratinių vertybių, kad kiekvienas žmogus turi teisę į orumą ir lygybę, nepriklausomai nuo to, kas jis yra, kur gyvena ir ką myli", - rašoma pareiškime.

Diplomatinių atstovybių Lietuvoje nuomone, LGBTQ+ yra vieni iš didžiausią spaudimą, nepagarbą patiriantys asmenys.

"Todėl dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą visur ir visada remti LGBTIQ+ asmenų žmogaus teises, įskaitant tų, kurie Lietuvoje rado prieglobstį atvykę iš kaimyninių Rusijos ir Baltarusijos, kur LGBTIQ+ organizacijos ir asmenys yra vieni iš dažniausiai patiriančių represinių režimų priekabiavimą ir smurtą. Be to, šie priverstiniai žmonių persikėlimai rodo, kad dėl neišprovokuotos ir nepateisinamos Rusijos agresijos prieš Ukrainą dėmesio centre atsidūrė ir nuo karo nukentėję LGBTIQ+ asmenys", - teigiama tekste.