Abortus įteisinantis įstatymas JAV Senate patyrė fiasko

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Abortus įteisinantis įstatymas JAV Senate patyrė fiasko

Pen, 05/13/2022 - 19:45
Kategorija:
0 komentarų

JAV Senatas nepriėmė įstatymo projekto, kuriuo būtų išsaugota galimybė atlikti abortus. Demokratų pasiūlytas Moterų sveikatos apsaugos įstatymo projektas trečiadienį buvo atmestas 49 politikui balsavus už ir 51 - prieš. Respublikonai vieningai nepalaikė projekto.

Baltieji rūmai po balsavimo paskelbė pareiškimą, kuriame prezidentas Joe Bidenas pasmerkė nesėkmę kaip „precedento neturinčią ataką“.

„Respublikonai Kongrese – nei vienas iš jų nebalsavo už šį įstatymo projektą – jie nusprendė nesuteikti amerikiečiams teisės priimti asmeniškiausią sprendimą dėl savo kūno, šeimų ir gyvenimo“, – rašė J. Bidenas. - „Siekdami apsaugoti teisę rinktis, šį lapkritį rinkėjai turi išrinkti daugiau senatorių pasisakančių už pasirinkimą ir grąžinti rūmams balsų daugumą“.

Respublikonai nebuvo vieninteliai, kurie balsavo prieš įstatymo projektą. Vakarų Virdžinijos demokratų senatorius Joe Manchin taip pat nepalaikė pataisų.

„Daugeliu šių socialinių klausimų aš [būsiu] pirmasis, kuris prisipažinsiu, kad esu konservatyvesnis nei kiti Kongrese. Aš esu už gyvybę ir tuo didžiuojuosi“, – sakoma J. Manchin pareiškime.