LGBT+ vaiko teta: pasmerktos tos visuomenės, kuriose vieni išsikelia aukščiau kitų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBT+ vaiko teta: pasmerktos tos visuomenės, kuriose vieni išsikelia aukščiau kitų

Pen, 05/13/2022 - 18:00
Kategorija:
0 komentarų

LGBT+ vaiko teta Lina Plieniūtė Zmonės.lt atvirai papasakojo apie skirtingas jos šeimos narių reakcijas, kai jos sūnėnas prisipažino priklausantis LGBTQ+ bendruomenei. Lina pastebi, kad hoteroseksualios šeimos šiuo metu turi daugiau teisių, nei homoseksualios, todėl lygiateisiškumas privalo būti užtikrintas visiems.

"Karantino metu sužinojau, kad mano sūnėnas priklauso LGBTQ+ bendruomenei. Mano mamai buvo šokas, verkė, jai tai atrodė pasaulio pabaiga. Gal tokia jos reakcija buvo dėl to, kad anksčiau nepažinojo tokių žmonių, nebuvo asmeniškai niekada susidūrusi. Mano aplinkoje buvo tokių žmonių ir man žinia apie sūnėną buvo tokia natūrali. Labai gaila, kad tuo metu negalėjau jo apkabinti ir pasakyti, kad viskas gerai, kad palaikau ir besąlygiškai myliu. Tik žinutėmis susirašinėjome, bet tai ne tas pats", - apie skirtingas jos šeimos narių reakcijas kalba Lina.

Lina interviu sakė, kad ir jos sūnus sužinojęs apie pusbrolio orientaciją nusprendė su juo nebendrauti. Dabar situacija šiek tiek pagerėjo, tačiau ir toliau jos sūnus nepalaiko LGBTQ+ žmonių. Linos sūnėnas gyveno rajone ir dėl patyčių bei nepalankių reakcijų iš visuomenės pasirinko emigraciją.

Lina taip pat sako, kad heteroseksualios šeimos šiandien Lietuvoje turi didesnę apsaugą ir teises, kurių siekia LGBTQ+ bendruomenė. Keista ir tai, kodėl tam tikros heteroseksualios poros nelinkusios užtikrinti lygiateisiškumo visiems.

"Kad kažko pasiektume, reikia kalbėti viešai, eiti ir ginti savo poziciją. Reikia atkreipti žmonių dėmesį, kad jie suprastų, su kokiais sunkumais susiduria šeimos, auginančios LGBTQ+ vaikus, arba jau suaugę žmonės, priklausantys LGBTQ+ bendruomenei. Juk kalbi apie savo teisę būti žmogumi, teisę jaustis oriai, teisę įsimylėti žmogų, teisę turėti garantijas. Mūsų visuomenėje dažnai vieni išsikelia aukščiau kitų, lyg jie vertesni turėti teises nei kiti. O taip neturėtų būti, nes tokios visuomenės pasmerktos", - zmones.lt teigia Lina Plieniūtė.