LGBTQ+ vaiko tėvas: LGBT+ žmonėms linkiu kuo didesnės drąsos ir demonstracijos

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

LGBTQ+ vaiko tėvas: LGBT+ žmonėms linkiu kuo didesnės drąsos ir demonstracijos

Pen, 05/06/2022 - 18:00
Kategorija:
0 komentarų

Vygaudas – šešių vaikų, tarp jų – ir homoseksualios moters – tėtis. Po praėjusių metų „maršistų“ ir prezidento pasisakymų per Šeimos dieną, Vygaudo jo dukra susikrovė lagaminus ir išvyko gyventi į Vakarus. Manoteises skelbia interviu su Vygaudu.

"Kai pernai, gegužės 15 d. – Tarptautinę šeimos dieną – pirmą kartą užmarširavo „tradicinių šeimų gynėjai“, o Lietuvos prezidentas ir homofobiškai nusiteikę politikai legitimizavo jų skleidžiamą agresiją, baimę ir smurtą, mano 35-erių metų duktė pasakė: „Gyvenimas yra per trumpas, kad demokratinėje šalyje lauktum savo prigimtinių teisių“. Ji pardavė namus, ilgai puoselėtą verslą ir emigravo į Vakarus. Aš asmeniškai jaučiau didelę gėdą dėl mūsų dalies visuomenės ir politikų primityvumo. Prezidentas nuvylė visiškai", - sako Vygaudas, organizacijos „Mamos už LGBT+ vaikus“ narys.

Pasako pašnekovo, jis apie savo dukters seksualinę orientaciją žino jau 20 metų. Visą tą laiką jis kiekvieną viešą diskusiją apie LGBTQ+ žmones priima asmeniškai ir nuoširdžiai linki bendruomenei kuo daugiau demonstruotis - nes taip užsitikrinami pokyčiai.

"Didžiausia problema šiuo metu yra politikų lyderystės stoka ir kvailų gražulių bei piktų širinskienių su karbauskiais noras manipuliuoti šiais klausimais plius krautis politinį kapitalą iš neapykantos. Tokie politikai yra praeities veikėjai, tačiau jie kol kas dominuoja mūsų politinėje sistemoje", - sako tėvas.

Jo nuomone, partnerystės įstatymo priėmimas būtų puiki pradžia kurti saugesnę aplinką LGBTQ+ žmonėms. Galbūt tuomet dalis jų sugrįš atgal į Lietuvą.