Su moterimi gyvenanti Aušra: viliuosi sulaukti partnerystės įstatymo

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Su moterimi gyvenanti Aušra: viliuosi sulaukti partnerystės įstatymo

Tre, 05/04/2022 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

Aušra su partnere drauge jau devynerius metus. Per tiek metų jos nesulaukė galimybės Lietuvoje įteisinti savo santykių. Aušra Manoteises sako, kad ateityje išties norėtų įsivaikinti, tačiau tam galimybių mūsų šalyje nėra.

Aušra puikiai žino, kad užsienyje galima gauti brangias dirbtinio apvaisinimo procedūras. Vis dėlto, moteris yra apsisprendusi - jei kada ir turės galimybę turėti vaikų - jis bus įvaikintas.

„Man tai atrodo pats priimtiniausias sprendimas dėl daugelio priežasčių. Dvi svarbiausios – namų šilumos ir meilės suteikimas tėvų neturinčiam vaikui bei sąmoningas pasirinkimas nedidinti žmonijos populiacijos dėl ekologinių priežasčių“, – argumentuoja ji.

Maža to, jos planuose yra ugtelėjusio vaiko įsivaikinimas. Kaip žinia, Lietuvoje, tokie vaikai dažniausiai taip ir nesulaukia naujųjų įtėvių. Tačiau šiandien Aušra gyvena kitu laukimu - partnerystės įstatymo.

„Daug metų kantriai laukiame, kol bus priimtas Partnerystės įstatymas Lietuvoje. Kartais pati sau pagalvoju, ar sulauksiu tos dienos, ar visgi nesulauksiu. Neturiu atsakymo, bet labai viliuosi, kad sulauksiu“, – optimizmo šiuo klausimu bando neprarasti Aušra.