Paskelbtos šalys, kurios 2024 m. padarė didžiausią pažangą LGBTQ+ teisių srityje
Šiais metais daugelis šalių ėmėsi veiksmų siekdamos gerinti LGBTQ+ žmonių teises. Vienas didžiausių LGBTQ+ naujienų portalų pasaulyje paskelbė pažangiųjų sąrašą. Jame ir Lietuvos kaimynės.
„Pinknews“ peržvelgė visus šiuos metus ir atskirų šalių pasiekimus užtikrinant, kad visi žmonės būtų traktuojami vienodai. Štai valstybės, kurios parodė ryžtą:
- Hondūras
Lapkritį šalis panaikino LGBTQ+ žmonių kraujo donorystės draudimą, o tai reiškia, kad vyrai, turintys lytinių santykių su vyrais, dabar gali duoti kraujo.
- Vokietija
Vokietijos parlamentas priėmė įstatymą leidžiantį 14 metų ir vyresniems trans ir ne dvinarės tapatybės žmonėms pasikeisti savo vardą ir lytį. Tai daroma tiesiog pateikiant prašymą atsakingai tarnybai.
- Kiurasao
Nyderlandų aukščiausiajam teismui nusprendus, kad queer poros turi teisę tuoktis, tos pačios lyties asmenų santuokos tapo legalios Nyderlandų Karibų jūros saloje Kiurasao.
- Danija
Liepos mėnesį Danija panaikino vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, kraujo donorystės apribojimus. Anksčiau jie negalėjo aukoti, jei turėjo lytinių santykių per pastaruosius keturis mėnesius. Vienodos donorystės taisyklės dabar taikomos visiems, nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos.
- Čekija
Liepos mėnesį Čekija leido gėjams ir biseksualiems vyrams duoti kraujo.
- Latvija
Liepos 1 d. Latvijoje įsigaliojo įstatymas leidžiantis tos pačios lyties poroms kurti civilines sąjungas.
- Namibija
2024 m. tos pačios lyties asmenų intymūs santykiai abipusiu sutarimu tapo legalūs. Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad įstatymai, numatantys tokio intymumo draudimus yra niekiniai ir negaliojantys.
- Meksika
Šalyje buvo uždrausta atvertimo terapija. Įstatymą pažeidusiems gresia laisvės atėmimas nuo dvejų iki šešerių metų ir baudos. Meksikos Tabasko valstija įteisino tos pačios lyties asmenų teisę įsivaikinti.
- Grenlandija
Gegužės mėnesį patvirtintas Vienodo požiūrio ir antidiskriminavimo įstatymas. Jis LGBTQ+ diskriminaciją pripažino neteisėta.
- Peru
Gegužę šalies Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad gydytojams draudžiama atlikti atvertimo terapiją.
- Bermudai
Vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, taip pat gėjų kraujo donorystė tapo legali. Tiesa, dėl donorystės vis dar liko trijų mėnesių apribojimas turėjusiems analinį seksą.
- Dominika
Šalies Aukščiausiasis teismas balandį panaikino kolonijinių laikų draudimą tos pačios lyties asmenims užsiimti seksu.
- Lesotas
Lesote, Pietų Afrikoje, Darbo kodeksas uždraudė diskriminaciją dėl lyties ir seksualinės orientacijos. Kodeksas taip pat uždraudė smurtą, priekabiavimą ir seksualinį priekabiavimą dėl lytinės tapatybės.
- Estija
Estija įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas 2023 m., o įstatymas oficialiai įsigaliojo Naujųjų metų pirmąją dieną. Taip pat buvo leista tos pačios lyties asmenims įsivaikinti. Vyrų, turinčių lytinių santykių su vyrais, kraujo donorystė įteisinta nuo kovo mėnesio.
Susijęs straipsnis - Nuo šiandien tos pačios lyties poros gali teikti prašymus tuoktis Estijoje
- Portugalija
Portugalijos parlamento priėmė įstatymą, kuriuo uždrausta atvertimo terapija. Jis įsigaliojo kovo 1 d. Sausio mėnesį trans ir ne dvinarės tapatybės žmonėms leista tarnauti kariuomenėje.
- Graikija
LGBTQ+ diskriminacija tapo neteisėta, o tos pačios lyties asmenų įsivaikinimas ir santuokos tapo legalios.
- Nyderlandai
Homoseksualiems vyrams panaikinti apribojimai tapti kraujo donorais.
- Prisijunkite arba užsiregistruokite jei norite komentuoti