1,5 tūkst. gyvūnų rūšių atstovų gretose pastebėti homoseksualūs santykiai. Pranešama retai

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

1,5 tūkst. gyvūnų rūšių atstovų gretose pastebėti homoseksualūs santykiai. Pranešama retai

Pir, 07/01/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Kritiką neva homoseksualumas nėra būdingas daugeliui rūšių atstovų paneigia mokslas. CNN surinko duomenis ir paskelbė, kad mokslininkai homoseksualius santykius pastebėjo tarp 1,5 tūkst. gyvūnų rūšių, bet vengė apie tai skelbti viešai.

CNN teigimu, tokį elgesį yra pastebėję vidutiniškai keturi iš penkių mokslininkų, tačiau tik penktadalis jų paskelbė straipsnius minėta tema. Taigi dalis stebėjimuose surinktos informacijos taip ir nebuvo paviešinta.

Tyrimo metu buvo apklausti 65 ekspertai. 77 proc. iš jų pastebėjo tos pačios lyties atstovų lytinį elgesį savo tiriamose gyvūnų rūšyse. Bet tik 48 proc. mokslininkų rinko duomenis apie tokį elgesį, ir tik 18 proc. jų paskelbė straipsnius apie šiuos pastebėjimus.

CNN tyrimo vadovė, Toronto universiteto evoliucinės antropologijos daktarė Karyn Anderson, teigia, jog duomenys rodo, kad homoseksualus elgesys yra „plačiai paplitęs ir natūralus gyvūnų gretose“. Jis pastebimas ir vis naujose rūšyse.

Londono Gamtos istorijos muziejaus mokslinių knygų autorius Joshas Davisas sako, kad toks tyrėjų elgesys gali būti paaiškinamas pakankamai paprastai. Mat ilgą laiką visuomenėje LGBTQ+ žmonės buvo vertinami neigiamai. „Istoriškai tyrėjai tikrai baiminosi, kad, jei skelbs apie tokį elgesį, gali būti su juo susieti“, – pažymėjo J. Davisas.

Apklausti mokslininkai taip pat nurodė, kad neretai ši tema nėra susijusi su jų atliekamų tyrimų tikslu, todėl yra ignoruojama ir neaprašoma.