Gražulis dar nepradėjo darbo parlamente - bet jau sulaukė išskirtinio dėmesio

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Gražulis dar nepradėjo darbo parlamente - bet jau sulaukė išskirtinio dėmesio

Tre, 06/19/2024 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Įtakingas Europos politikos leidinys „Politico“ jau priskyrė Petrą Gražulį prie keisčiausių išrinktų Europos Parlamento narių. Jo nenori priimti ir parlamento Europos konservatorių ir reformuotojų frakcija. GayLine.LT žiniomis, atsisakymo priežastis - teisminiai procesai ir šio politiko elgesys.

Europos konservatorių ir reformuotojų politinės grupės šerdį sudaro kraštutinės dešinės politikai – J. Kaczynskio atstovaujami Lenkijos „Teisės ir teisingumo“ bei Italijos premjerės „Italijos brolių“ partijos politikai. Tačiau net jiems P. Gražulis pasirodė per daug komplikuota figūra.

GayLine.LT šaltinių Europos Parlamente teigimu, politinė grupė žino, kad P. Gražulis yra teisiamas dėl LGBTQ+ žmonių niekinimo ir tikėtina, Lietuvos teisėsauga gali prašyti panaikinti minėto nario neliečiamybę. Nei viena politinė grupė nenori „tokios garbės“.

Minėta politinė grupė žada palaukti apie pusę metų ir tik vėliau spręsti ką daryti su P. Gražulio prašymu. Grupės vadovybė tikisi, kad iki tol pasibaigs teismai ir politikas jau bus turėjęs galimybę įrodyti, kad gali būti konstruktyvus ir atsakingai dirbti Europos Parlamente.

Apie neprognozuojamą šio politiko elgesį jau yra įspėjęs ir „Politiko“, kuris paskyrė P. Gražuliui trečiąją vietą išrinktų keistuolių sąraše.

„Gražulis sulaukė apkaltos pernai Lietuvos Seime, balsavus kito parlamentaro vardu. Jam buvo uždrausta 10 metų kandidatuoti į šias pareigas, bet, matyt, tai netaikoma ES rinkimams.

Gražuliui taip pat gresia baudžiamoji byla dėl homofobiškų pasisakymų. Valstybinis transliuotojas LRT jį apibūdino kaip „vieną spalvingiausių politikų Lietuvoje, kuris savo reputaciją kūrė triukais prieš LGBTQI teises“, - rašoma „Politico“ apžvalgoje.