+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

Ekspertų nuomonė: Ar galima seiles naudoti vietoj lubrikanto?

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Ekspertų nuomonė: Ar galima seiles naudoti vietoj lubrikanto?

Tre, 05/22/2024 - 19:00
Kategorija:
0 komentarų

Visiems pasitaiko situacijų kai skubiai norisi intymių santykių, o po ranka nėra lubrikanto. Nesvarbu ar mylisi vyrai, ar moterys – papildomas sutepimas dažnai yra būtinas, norint išvengti skausmo ir užtikrinti komfortą. Kai kurie žmonės tam naudoja seiles. Ekspertai paaiškino ar tai yra geras sumanymas.

„Seilės beveik neabejotinai yra dažniausiai naudojamas tepalas“, – menshealth.com  sako Nora Langknecht, sertifikuota FUN FACTORY sekso pedagogė. Bet tai tikrai nereiškia, kad tai geriausia lubrikanto forma.

„Techniškai taip, jūs galite naudoti seiles kaip tepalą, bet tai nerekomenduojama“, – sako daktaras Lee Phillipsas, psichoterapeutas ir sertifikuotas porų sekso terapeutas. Seilės neturi slidžios konsistencijos, jos greitai išdžiūsta, taip pat „seilėse yra virškinimo fermentų, kurie skaido maistą, o šie fermentai gali sudirginti makštį ir išangę“, – priduria jis.

Jam antrina ir kitas ekspertas. „Seilės veiksmingai nesumažina trinties analinėje angoje akto metu“, – sako dr. Evanas Goldsteinas, „Bespoke Surgical“ išangės sveikatos priežiūros praktikos klinikos įkūrėjas ir generalinis direktorius. - „Išangės audinys yra itin plonas, o dėl masyvių vyrų dubens raumenų darbo bet kokia padidėjusi trintis gali sukelti vietines traumas, tokias kaip plyšimas ir išsiplėtusios venos (hemorojus)“.

Naudojant seiles lengviau užsikrėsti ir lytiškai plintančiomis ligomis – viena jų pūslelinė. Taigi, jei jūsų partneris turi aktyvią pūslėlinę ant lūpų, seilių naudojimas tiesiog perneša virusą ant išangės. „Šis perdavimas gąsdina dėl to, kad partneriui gali nesimatyti pūslelių; virusas gali būti perduodamas ir sergant besimptomiai“, – priduria daktaras.

Specialistai pabrėžia, kad dėl seilių naudojimo galima užsikrėsti ir gonorėja, chlamidijomis ir trichomonoze.

Bet ką daryti, jei lubrikanto neturite, o noras užsiimti intymiais santykiais yra didelis? Ekspertai pataria pagalvoti apie kitas alternatyvas – kokoso aliejų, net vazeliną (nenaudotinas su latekso lubrikantais). Vis dėlto, daugelis jų sako – jei galite nešiotis piniginėje prezervatyvą, kodėl neįsidėjus ir mažos pakuotės lubrikanto.