• Svetainė 100dninazwiazki.pl
  • Svetainė 100dninazwiazki.pl

Milžiniškas judėjimas už partnerystę. Kiekvieną dieną vis nauja pora praneša priklausanti LGBTQ+

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Milžiniškas judėjimas už partnerystę. Kiekvieną dieną vis nauja pora praneša priklausanti LGBTQ+

Ant, 05/21/2024 - 08:30
Kategorija:
0 komentarų

Lenkijos valdantiesiems netesint rinkimuose duoto pažado per 100 dienų įteisinti partnerystę, LGBTQ+ bendruomenė susivienijo bendrai akcijai ir kasdien skelbia vis kitos tos pačios lyties asmenų poros raginimą tai padaryti. Sukurta speciali svetainė, kurioje atsiskleidžia vis kiti žmonės – kartais tai tampa pirmu kartu kada jie prabyla apie savo puoselėjimus santykius viešai.

Akciją sugalvojo Jakub ir Dawid, kurie nusprendė laukiant Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko duoto pažado įvykdymo kasdien per šimtą dienų pasidalinti vis kitos tos pačios lyties asmenų poros istorija. Tuo metu vaikinai tikėjo, kad šimto porų dalyvavimas akcijoje bus pakankamas.

„Bijojome, kad nerasime pakankamai porų 100 dienų. Tačiau bendruomenės atsakas buvo toks didelis, kad šiuo metu jau paskelbėme apie 160-ąją porą, ir turime tokių porų dar ateinantiems dvejiems metams. Tokios apimties kampanijos Lenkijoje dar nebuvo“, – išplatintame pranešime sako kampanijos autoriai. Jie pripažino, kad tiek daug porų pavyko sutelkti tik dėl didėjančio LGBTQ+ bendruomenės pykčio valdantiesiems netesint politinių pažadų.

a

„Mes esame už civilinės partnerystės įvedimą Lenkijoje, nes kiekvienas turi teisę MYLĖTI taip, kaip nori ir ką nori“, - savo bendra nuotrauka ir raginimu svetainėje dalijasi Danielius ir Ernestas.

„Norime gyventi šalyje, kurioje slaugyti viena kitą ligoninėje, laikyti rankas viešoje vietoje, įsivaikinti ar tiesiog susituokti bus įmanoma ir be rūpesčių tokioms poroms kaip mes – mylėti, suprasti, gerbti ir išklausyti viena kitą, rūpintis viena kita, palaikyti ir džiuginti“, - teigia Magda ir Oliwia.

„Norime turėti tokias pačias teises ir pareigas kaip ir susituokusios poros, pvz., paveldėjimo, bendros nuosavybės, mokesčių, draudimo, sveikatos priežiūros ar vaikų įvaikinimo srityse. Nenorime būti diskriminuojami ar atskirti nuo visuomenės dėl savo seksualinės orientacijos“, - rašo Damianas ir Piotras svetainėje.

Akcijos svetainėje ne tik skelbiama informacija apie tos pačios lyties poras, tačiau žmonės raginami pasirašyti peticiją. „Ar žinojote, kad komercinės kelionės į Mėnulį planuojamos visame pasaulyje, o Lenkijoje dviejų vaikinų pora negali kartu apmokėti savo bendrų sąskaitų?“, - sarkastiškai klausiama peticijos tekste.

Ja kviečiama parodyti, kad partnerystės laukia reikšminga visuomenės dalis. „Šie sprendimai neatims iš nieko jokių teisių ir pagaliau leis tos pačios lyties poroms Lenkijoje gyventi oriai ir saugiai. Taigi kartu su savo sąjungininkais parodykime visuomenės paramą šiam projektui“, - skelbiama svetainėje https://100dninazwiazki.pl/ .

a

a

a