Joe Biden žinia Trans žmonėms: „Jūs esate mylimi. Jūs esate girdimi“

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Joe Biden žinia Trans žmonėms: „Jūs esate mylimi. Jūs esate girdimi“

Sek, 03/31/2024 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Trans žmonių matomumo dienos proga paskelbė pranešimą, kuriame pasmerkė išpuolius prieš trans asmenis bei pakvietė visus amerikiečius prisidėti prie diskriminacijos pažabojimo.

„Dar kartą patvirtiname mūsų tautos įsipareigojimą sukurti tobulesnę sąjungą – kurioje visi žmonės būtų lygūs ir su jais vienodai elgiamasi per visą gyvenimą“, - teigiama prezidento pranešime. – „Trans amerikiečiai yra mūsų tautos dalis. Nesvarbu, ar jie tarnauja savo bendruomenėms, ar kariuomenėje, kurdami šeimas ar valdydami verslą, jie padeda Amerikai klestėti. Jie nusipelno ir turi teisę į tas pačias teises ir laisves kaip ir visi kiti amerikiečiai, įskaitant pagrindinę laisvę būti tikraisiais savimi“.

Prezidentas pažymėjo, kad Jungtinėse Amerikos Valstijose ekstremistai inicijuoja neapykantą skatinančius įstatymus, kuriais siekiama „nutildyti mokytojus“, „grasinti tėvams, gydytojams ir slaugytojams kalėjimu už pagalbą tėvams prižiūrint savo vaikus“. Jis teigė, kad transfobija veda jaunuolius prie svarstymų apie savižudybę.

„Smurtas prieš tran moteris ir merginas, ypač etnines moteris ir mergaites, yra epidemija ir toliau nusineša per daug gyvybių. Leiskite man pasakyti aiškiai: visos šios atakos yra neamerikietiškos ir turi baigtis. Niekas neturėtų būti drąsus vien tam, kad galėtų būtų savimi“, - teigė J. Bidenas.

Jis paskelbė kovo 31 d. Trans matomumo diena ir pasiuntė aiškią žinią trans bendruomenei: „Jūs esate mylimi. Jūs esi girdimi (...) Jūs esate Amerika, o aš ir visa mano administracija palaikote jus“.