• Nuotr. iš Marine Mammal Science
  • Nuotr. iš Marine Mammal Science

Dviejų patinų banginių seksas sudomino mokslininkus. Vadina unikaliu atradimu

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Dviejų patinų banginių seksas sudomino mokslininkus. Vadina unikaliu atradimu

Ant, 03/12/2024 - 08:15
Kategorija:
0 komentarų

Mokslininkai pirmą kartą istorijoje užfiksavo besimylinčius kuprotuosius banginius. Maža to, abu buvo patinai. Tai pirmasis šios rūšies užfiksuotas homoseksualumo pavyzdys.

Šis įvykis užfiksuotas 2022 m. sausį prie Havajų krantų vos keli metrai po tyrėjų laivu. Nuotrauką padarė Lyle Krannichfeld ir Brandi Romano ir tik visai neseniai ji buvo paskelbta žurnale „Marine Mammal Science“.

Šios rūšies patinų dviejų patinų seksas jau buvo užfiksuotas 1998 m., bet tuomet įvykį supo įvairios interpretacijos. Vienas iš banginių buvo sužeistas, o kitas banginis jį laikė savo krūtinės pelekais. Tuo metu tyrėjai rašė, kad „galimi šio elgesio paaiškinimai yra tai, kad banginis B per klaidą bandė poruotis su banginiu A, kad jis taip sustiprino socialinius santykius su sergančiu bendraminčiu arba kad tai buvo dominavimo prieš silpną ir sužeistą konkurentą išraiška“.

Mokslininkai 1998 metais pabrėžė, kad „nežinoma, ar toks elgesys pasireikš tarp dviejų sveikų patinų“. Tiesa, homoseksualūs santykiai stebėti tarp kitų banginių rūšių, taip pat delfinų.

2022 metų sausį užfiksuoti kadrai įrodo tai, apie ką buvo tik įtariama. Kuprotieji banginiai turi homoseksualius santykius.

„Šis atradimas meta iššūkį mūsų išankstinėms nuostatoms apie kuprotųjų banginių elgesį“, – sakė Stephanie Stack, Ramiojo vandenyno banginių fondo tyrėja ir pagrindinė tyrimo autorė. - „Nors mes jau seniai stebime sudėtingas šių neįtikėtinų būtybių socialines struktūras, pirmą kartą pamatyti dviejų banginių patinų poravimąsi yra unikalus ir nepaprastas įvykis“.

„The Guardian“ ji sakė, kad tyrimų išvados atskleidė kuprotųjų banginių seksualinį elgesį, kuris „iki šiol buvo paslaptis“.