Teismas pradėjo nagrinėti Gražulio bylą dėl LGBTQ+ žmonių niekinimo

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Teismas pradėjo nagrinėti Gražulio bylą dėl LGBTQ+ žmonių niekinimo

Pir, 03/04/2024 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Trečias kartas nemelavo - pagaliau Vilniaus apygardos teismas galėjo pradėti nagrinėti Petro Gražulio bylą, kurioje jis kaltinamas niekinęs LGBTQ+ žmones. Pirmajame posėdyje buvęs Seimo narys nepasirodė, antrajame teigę negalintis susirasti advokatės.

„Teisiamas esu už tai, kad citavau Šventąjį Raštą“, – išmoktą frazę teisme kartojo Petras Gražulis, kuris teisme išgirdo kaltinimą dėl nusikalstamos veiklos pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį.

Minėtame straipsnyje nurodoma, kad kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, odos spalvos, tautybės, kalbos, kilmės, etninės kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

ELTA praneša, kad teisme buvo peržiūrėtas ir Petro Gražulio išpuolį užfiksavęs vaizdo įrašas. Jame Seimo koridoriuje tuo metu Seimo nario pareigas ėjęs P. Gražulis iškoneveikė partnerystės įstatymą atėjusius palaikyti LGBTQ+ atstovus.

„Tai yra labai žeidžiantys žodžiai. (…) Aš, kaip mama, nenorėčiau, kad mano vaikas augtų ir girdėtų tokius žodžius “, – sakė viena iš nukentėjusiųjų Elžbieta Latėnaitė, rašo LRT.

„Mačiau, kad jie smarkiai nuliūdo, patyrė šoką, sukrėtimą. Žmonės verkė, apsikabinę“, – Gražulio išpuolio pasekmes apibūdino nukentėjusiuoju byloje pripažintas D. Zubrickas. Jam antrino ir Mantas Mackevičius.

„Nesitikėjau tokios Petro reakcijos. Jis mane įžeidė. Neplanavau, kad viskas taip baigsis“, – komentavo M. Mackevičius.

„Tai buvo nušviečiama per žiniasklaidos priemones, tai negali į tai nereaguoti. (…) Man buvo netikėta, kad Seimo narys gali sau leisti taip kalbėti. (...) P. Gražuliui taip kalbant, visada atsiranda palaikančiųjų armija“, – teigė nukentėjusioji byloje Rasa Račienė, skelbia LRT.