Europos Parlamento prezidentės žinia Kenijai: apsaugokite LGBTQ+ žmones

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Europos Parlamento prezidentės žinia Kenijai: apsaugokite LGBTQ+ žmones

Ket, 11/23/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Šią savaitę Strasbūre vykstančios Europos Parlamento sesijos metu į parlamentarus kreipėsi Kenijos Respublikos Prezidentas William Ruto. Prieš kalbą svečią pristačiusi Roberta Metsola pasiuntė aiškią ir nedviprasmišką žinutę šaliai, kuri iki šiol taiko represijas LGBTQ+ žmonėms.

„Šis parlamentas atidžiai stebėjo jūsų įsipareigojimus laikantis bendrų vertybių ir demokratinių principų“, - kalbos pradžioje sakė Europos Parlamento pirmininkė. Ji padėkojo Kenijos prezidentui už aktyvų vaidmenį ginant tarptautinių taisyklių ir įsipareigojimų laikymąsi.

Tiesa, Robertos Metsolos kalboje buvo ne tik pagyros. Plenarinėje salėje ji prakalbo apie iššūkius Kenijoje.

„Kadangi esate čia, tarp sąjungininkų ir bičiulių, aš norėčiau pabrėžti ryšį tarp demokratijos ir žmogaus teisių kuriant įtraukias visuomenes. Tai reiškia apsaugant įvairovę, įskaitant ir seksualinę orientaciją, mažumas, o taip pat kovojant su nelygybe“, - pabrėžtinai sakė R. Metsola.

Kenijoje LGBTQ+ žmonių padėtis yra apgailėtina. Homoseksualių asmenų santykiai yra kriminalizuoti, LGBTQ+ žmonės neginami nuo diskriminacijos.

Metų pradžioje Kenijos teismas priėmė sprendimą panaikinti draudimą LGBTQ+ žmonėms burtis į organizacijas. Tiesa, jis paliko galioti dar Jungtinės Karalystės kolonizacijos laikais įvestą 14 metų laisvės atėmimo bausmę už homoseksualius santykius.

Vasarą vienas iš Kenijos politikų viešai prabilo apie būtinybę įteisinti dar baisesnes, nežmoniškas bausmes už homoseksualius santykius. Norėta gėjus įkalinti iki gyvos galvos, o už seksą su jaunesniu nei 18 metų asmeniu bausti mirties bausme.