Petras Gražulis pareiškė: „Į teismą tikrai neisiu“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Petras Gražulis pareiškė: „Į teismą tikrai neisiu“

Št, 11/18/2023 - 09:30
Kategorija:
0 komentarų

Seimui nusprendus panaikinti Petro Gražulio teisinę neliečiamybę, pats parlamento narys pareiškė, jog nežada pasirodyti teismo posėdžiuose. Šios savaitės balsavimas Seime kelia abejones ar pavyks surinkti ir reikiamus balsus jo apkaltai parlamente.

„Į teismą tikrai neisiu. Pateiksiu visą medžiagą raštiškai, o jeigu atvesdins, tai burną užsiklijuosiu ir viskas. Ir dar kokią lentelę, kad bankrutavęs teisingumas. Ir viskas“, – žiniasklaidai sakė Seimo narys.

Taigi, Petras Gražulis pareiškė, kad ir galimo teismo metu žada rengti akcijas. Tiesa, kaltinimų iš prokurorų P. Gražulis dar nesulaukė. Tik panaikinus neliečiamybę, prokurorai galės tai padaryti.

Tikėtina, kad įtarimai Seimo nariui turėtų būti pareikšti artimiausiu metu, kadangi jo galimai neteisėtą veiklą atlikta dar praėjusių metu gegužę ir iki tol vykdytas tyrimas. Po balsavimo dėl partnerystės tuomet Seimo koridoriuje P. Gražulis aiškino, kad homoseksualai - išsigimėliai, sergantys ir yra „blogis“.

Tai nėra vieninteliai iššūkiai su kuriais dabar susiduria Seimo narys. Petras Gražulis jau praėjusią savaitę išgirdo Aukščiausiojo Teismo verdiktą „Judex“ koldūnų byloje, kurioje buvo paliktas žemesnės instancijos teismo sprendimas pripažįstantis jį kaltu. Tikėtina, jog dėl to Seimas imsis Seimo nario apkaltos.

Seimo nario pašalinimui iš pareigų reikia 85 parlamentarų balsų, kurie tam pritartų. Šią savaitę už Petro Gražulio neliečiamybės panaikinimą balsavo tik 83 nariai. Ir tai buvo daugiau techninis klausimas, juo labiau, kad P. Gražulio pernykštis išpuolis buvo fiksuotas žiniasklaidos. Ar atsiras reikiami 85 balsai apkaltai lieka neaišku.