Pralaimėjimas. Vatikano sinodas baigiasi be aiškių pozicijų moterų ir LGBTQ+ klausimais

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Pralaimėjimas. Vatikano sinodas baigiasi be aiškių pozicijų moterų ir LGBTQ+ klausimais

Tre, 11/01/2023 - 16:08
Kategorija:
0 komentarų

Viltys, kad bažnyčia artimiausiu metu pasikeis - žlugo. Popiežiui nepavyko pasiekti, kad bažnyčia pagaliau atvertu savo duris moterims ir užtikrintų saugią erdvę LGBTQ+ bendruomenės tikintiesiems.

Istoriniame Sinode šiemet buvo leista dalyvauti moterims, praneša Reuters.Tarp 365 sinodo dalyvių buvo 300 vyskupų, vyrų pasauliečių ir apie 50 moterų, kurių dauguma buvo pasaulietės. Joms pirmą kartą suteikta teisė balsuoti.

Susirinkimas paskelbė galutinį dokumentą. Jį sudaro 81 pastraipa. Kiekvienai iš jų turėjo pritarti bent du trečdaliai Sinodo dalyvių.

Dvejose pastraipose yra nuorodos, kad moterys galėtų būti įšventintos į diakonus. Jos sulaukė daugiausia neigiamų reakcijų, tačiau vis tiek išliko galutiniame tekste. Vis dėlto, formuluotės yra labai silpnos. Viena nurodo egzistuojančias skirtingas pozicijas, o kitas teiginys paragino atlikti daugiau tyrimų prieš kitą sinodo sesiją.

Spaudos konferencijoje paklaustas apie gana didelį skaičių besipriešinančių balsų dėl moterų diakonių, vienas iš renginio organizatorių, kardinolas Jeanas-Claude'as Hollerichas sakė, jog yra nustebęs, „kad tiek daug žmonių balsavo už... tai reiškia, kad pasipriešinimas buvo ne toks gausus, kaip žmonės manė“.

Galutiniame tekste neliko tiesioginių nuorodų į LGBTQ+  klausimus, nepaisant to, kad manyta, jog Sinodas gali paraginti Bažnyčią priimti šią bendruomenę.

Vienoje galutinio dokumento pastraipoje rašoma: „Įvairiais būdais žmonės, kurie jaučiasi atskirti nuo Bažnyčios arba atskirti nuo Bažnyčios dėl savo santuokinio statuso, tapatybės ar seksualumo, taip pat prašo būti išklausyti ir lydimi“.

Tekste teigiama, kad Sinodo dalyviai jaučia „gilų meilės, gailestingumo ir užuojautos jausmą“ tiems, kurie jaučiasi įskaudinti ar apleisti Bažnyčios.

LGBTQ+ katalikus atstovaujančios organizacijos jau išreiškė savo nusivylimą dokumentu ir tai, kad bažnyčia nesugebėjo aiškiai įvardinti, jog joje yra laukiami visi.