Australas kalės 22 metus už vyro nužudymą iš homofobinių paskatų

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Australas kalės 22 metus už vyro nužudymą iš homofobinių paskatų

Ant, 10/24/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Penktadienį, spalio 20 d., Naujojo Pietų Velso Aukščiausiojo Teismo teisėja Dina Yehia skyrė maksimalią laisvės atėmimo bausmę 77 metų amžiaus Stanley Bruce Early už sutuoktinio ir tėvo Raymond Keam nužudymą 1987 m. Auka buvo pasirinkta todėl, kad užpuolikai manė, jog jis gėjus.

Stanley Early devintajame dešimtmetyje buvo žinomas slapyvardžiu „Voras“ ir priklausė gaujai, kuri 1987 m. žiauriai užpuolė ir nužudė Raymond Sidnėjuje. S. Early buvo suimtas už nužudymą 2021 m. – praėjus 34 metams po išpuolio.

Tuo metu veikusi gauja siekė „išvalyti“ Alison parką nuo homoseksualų. Būtent ten ir įvyko tragiškas užpuolimas.

Nutartyje skelbiama, kad nusikaltimas buvo „motyvuotas neapykantos ar išankstinio nusistatymo prieš homoseksualius vyrus. Nusikaltėlis ir toliau neigia savo dalyvavimą žmogžudystėje. Jis neparodė jokio gailesčio“.

Prieš skelbiant nuosprendį buvo perskaitytas aukos artimųjų pranešimas. Jame žudikas vadintas bedvasiu monstru. „Renkuosi tau ne atleisti, o pamiršti tave ir daugiau niekada negalvoti apie tave, kaip tu to nusipelnei“, - rašoma tekste.

Penktadienį paskelbusi savo sprendimą teisėja Yehia paaiškino, kad jos nuosprendis atspindi „pasibjaurėjimą, su kuriuo teismas žiūri į smurtinius veiksmus, paskatintus nusikaltėlio neapykantos ir išankstinio nusistatymo prieš kitą asmenį dėl jokios kitos priežasties, išskyrus to asmens seksualumą ar suvokiamą seksualumą“.