+
Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
Man jau yra 18 metų
Man dar nėra 18 metų

10 patarimų, jei tai tau bus pirmas kartas

Skaitymo laikas
2 minutes
Perskaityta

10 patarimų, jei tai tau bus pirmas kartas

Tre, 10/18/2023 - 19:30
Kategorija:
0 komentarų

Pirmasis kartas neretai yra jaudinantis ir nerimą keliantis. Nusprendėme aptarti kelis dalykus, kuriuos vertėtų žinoti, jei nusprendėte ryžtis šiam žingsniui.

Socialiniai tinklai, žiniasklaida, artimieji, draugai dažnai pateikia prieštaringus patarimus apie seksą. Todėl akivaizdu, kad tampa sunku susigaudyti. GayLine.LT redakcija nori aptarti keletą dalykų, kuriuos mūsų nuomone vertėtų žinoti.

  • Laikas

Vis atsiranda žmonių, kurie aiškina, kad iki tam tikro amžiaus yra būtina išbandyti seksą. Kiti imasi pašiepti tuos, kurie jo dar neišbandė. Norime aiškiai pasakyti, kad visa tai nesąmonė. Kiekvienas žmogus pats nusprendžia kada yra laikas. Ir jei tavo pirmas kartas bus 30 metų ar dar vėliau - tai tame nieko nėra blogo.

Kaip ir nieko blogo iš vis neturėti seksualinio potraukio. Aseksualių žmonių buvo, yra ir bus.

  • Sutikimas

Lytinis aktas visuomet turi vykti laisvu ir savanorišku abiejų partnerių sutikimu, nesiūlant atlygio, be prievartos. Ne ir jos nesant, būtina paisyti kitų apribojimų. Lietuvos tesiės aktai numato, kad pilnametystės sulaukusiam asmeniui, kuris tenkino lytinę aistrą su jaunesniu nei šešiolikos metų asmeniu, jeigu nebuvo išžaginimo, seksualinio prievartavimo ar privertimo lytiškai santykiauti požymių, gresia baudžiamoji atsakomybė - bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Turėkite tai galvoje.

Nepamirškite, kad NE sekse reiškia NE. Jūs bet kada galite nutraukti lytinį aktą, jei jaučiatės nepatogiai ir jums nepatinka tai, kas vyksta.

  • Trukmė

Pirmas kartas tikriausiai truks tikrai neilgai. Pamirškite ką matėte filmuose. Trukmė tikrai nėra tokia svarbi. Viską galima pakartoti. Be to, ateityje, šis laikas tikrai prailgės, kai išmoksite valdyti savo jausmus ir geriau pažinsite kūną.

  • Masturbacija

Masturbacija yra puiki priemonė pasiruošti tikram aktui. Tai galimybė geriau susipažinti su savo savimi, suprasti kaip kūnas reaguoja į įvairius dirgiklius, atliekant tam tikrus pratimas galite ruoštis seksui fiziškai bei treniruotis.

  • Tobulumas

Seksas nėra tobulas. Tik filmuose viskas yra idealu. O realybė paprasta - kažkas gali nepatikti, kažkur suskaudėti, kai kas nuslysti ir pan. Na ir nieko čia tokio. Toks yra tas gyvenimas ir dėl to jis dar įdomesnis.

Kūnai taip pat nėra tobuli. Realybėje jo „nepatiniunguosi“ uždėdamas filtrą. Todėl labai svarbu, kad nesigėdytumėte dėl savo kūno, tačiau nesitikėkite ir iš jūsų partnerės/io, kad jis/ji/jie bus kaip iš Instagram.

  • Seksualumas

Žiniasklaidoje, ypač Lietuvoje, atrodytų, kad tam tikro seksas iš viso neegzistuoja. Tačiau jei apie tai nerašo didieji portalai - nereiškia, kad jūs negalite jausti tam tikrų jausmų, ar turėti potraukių. Jei laikotės pagrindinės taisyklės - jog seksas vyksta abipusiu sutarimu ir laisva valia, esate suaugę, to turi pakakti. Jo eigoje galite bandyti skirtingas sekso rūšis ir atrasti tai - kas jums labiausiai patinka, ar tai būtų analinis seksas, ar oralinis ir pan.

  • Apsaugos priemonės

Apsaugos priemonės ir lubrikantas - tai turite visada turėti ir naudoti. Nerizikuokite pirmąjį kartą paversti savo gyvenimo klaida. Apsaugokite save nuo ŽIV ir kitų lytiškai plintančių ligų. O lubrikantas padės jums viską atlikti lengviau, be skausmo.

  • Elgsena

Seksui reikia mažiausiai dviejų partnerių, ar ne? Taigi abu esate atsakingi už procesą. Įsitraukite į jį abu. Čia nėra taip, kad vienas laukia, o kitas turi dirbti. Pastangos reikalingos iš abiejų. Todėl įdarbinkite savo rankas, lūpas ir dalyvaukite procese.

  • Įgūdžiai

Nėra žmonių, kurie tiesiog gimė būti nuostabiausiais pasaulyje meilužiais ar meilužėmis. Sekso subtilybių mokomasi jame dalyvaujant. Todėl po jo pagalvokite kas jums patiko, ko trūko, ką darytumėte kitaip - skirkite laiko išvadoms, nes būtent taip greičiau tobulėsite.

  • Požiūris

Lytinis aktas nėra mokslas. Čia neįmanoma išmokti taisyklių ir jas atkartojus turėti gerą rezultatą. Todėl atsipalaiduokite, leiskite pojūčiams jus valdyti, nebijokite reikšti savo emocijų.

Nebijokite juoktis - jei jums to norisi. Na kažkas nepavyko ir tai juokinga - juokitės kartu su parneriu. Jei jam/jai nelinksma, paaiškinkite kas jums sukėlė tokias emocijas. Svarbu pabrėžti, kad čia nėra klaidų - tik nepatyrimas, o bet kokias nesusipratimas išspręs bendravimas - o ne bėgimas nuo jo.

 

Na ir pabaigai - vienas lytinis aktas tai ne visko pabaiga, o tik pradžia. Mėgaukitės savimi ir nebijokite laukti, kol būsite tam pasiruošę.