Prieš 25 metus įvykdyta kraupi Matthew Shepard žmogžudystė primena - būtina kovoti su neapykanta

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Prieš 25 metus įvykdyta kraupi Matthew Shepard žmogžudystė primena - būtina kovoti su neapykanta

Pen, 10/13/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Prieš dvidešimt penkerius metus, 1998 m. spalio 12 d., ligoninėje po įvykdytos egzekucijos mirė 21 metų gėjus Vajomingo universiteto studentas Matthew Shepard. Jį žiauriai sumušė du vyrai, bandė padegti ir paliko mirti pririštą prie tvoros. Prisimenant šį, JAV sukrėtusį įvykį, aktyvistai ragina dar aktyviau kovoti su neapykanta prieš LGBTQ+ žmones.

GayLine.LT jau ne kartą skelbė interviu su nužudyto vaikino tėvais Judy ir Dennis Shepard, kurie įsteigė Matthew Shepard fondą siekiantį informuoti visuomenę apie visus neapykantos nusikaltimus prieš LGBTQ+ žmones, siekti - jog tokie įvykiai nesikartotų.

Tiesa, pastaraisiais metais pažanga apsaugant LGBTQ+ žmones sustojo, kai kurie politiniai sprendimai JAV turi priešingą efektą.

„Prieš penkerius metus, minint 20-ąsias Matthew Shepard nužudymo metines, aš daviau daugybę interviu, girdamas pažangą, kurią padarėme per pastaruosius 20 metų, ir ragindamas savo kolegas vajomingiečius išlaikyti tempą ir įveikti finišo liniją: priimti valstijos neapykantos nusikaltimų įstatymą“, – „The Advocate“ teigė Sara Burlingame, buvusi Vajomingo valstijos įstatymų leidėja. - „Atrodė, kad šis išgydymas buvo ranka pasiekiamas (...). Aš klydau. Per pastaruosius penkerius metus lygybės sumažėjo“.

Jai pritarė ir Nacionalinės LGBTQ darbo grupės komunikacijos direktorė. „Faktas yra tas, kad gyvename neapykantos toleravimo atmosferoje“, – „The Advocate“ sakė Cathy Renna. Ji pastebi, kad homofobiškai nusiteikę, seksistai, rasistai ar fanatiški žmonės įgavo daugiau drąsos aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime: „Mes susiduriame su aplinka, kuri yra gana bauginanti“.

Renna giria Judy ir Dennis Shepardų darbą liudijant kitų neapykantos nusikaltimų aukų istorijas.

„Tikrovė tokia, kad jei nepasakosime šių istorijų gyvai... tada tikrai nepasieksime tokios pažangos, kokios norime (...). Istorija kartojasi, nebent tu mokaisi iš jos“, - sako ji.