Dėl homofobijos netekę vaiko tėvai: LGBTQ+ žmonių matomumas užtikrina pokyčius

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Dėl homofobijos netekę vaiko tėvai: LGBTQ+ žmonių matomumas užtikrina pokyčius

Ant, 09/13/2022 - 14:30
Kategorija:
0 komentarų

Žiauriai nužudyto gėjaus tėvai sako, kad norint pokyčių visuomenėje LGBTQ+ bendruomenės nariai turėtų nebesislėpti ir būti matomi. Dar daugiau - padėti užtikrinti vaikų lygiateisiškumą reikėtų ir LGBTQ+ vaikų tėvams.

„Tiesa, norint didesnio priėmimo reikia užtikrinti matomumą. Kai didesnė bendruomenės dalis yra atvira, žmonės mato juos, pripranta prie jų, jie žino kas jie yra iš tiesų - tai daro didelį pokytį“, - sako Judy Shepard, homofobinio išpuolio metu nužudyto sūnaus mama. - „Mes matėme rezultatus. Daugelis šalių praeina tą patį kelią“.

Jos vyras, Dennis Shepard pažymi, kad LGBTQ+ eitynės puikus įrankis matomumui užtikrinti, nes tai kelia klausimus kodėl kai bendruomenę palaiko toks didelis kiekis žmonių, politikai nepriima reikiamų sprendimų lygiateisiškumui užtikrinti. „Kol neturėsite lygiateisiškumo, LGBTQ+ eitynės yra labai svarbios“, - sako Dennis.

Judy Shepard priduria, kad labai svarbu, kad šeimos nebijotų kalbėtis apie savo LGBTQ+ vaikus su kaimynais, giminėmis.

„Tol, kol tai yra paslaptis - tai tampa kažkuo, ko reikia bijoti ar nesuprasti. Nežinojimas yra mūsų priešas. Ir kuo mes daugiau apie tai kalbame artimoje aplinkoje su draugais, kaimynais apie savo vaikus - nebūtinai plačioje auditorijoje, bet tiesiog savo bažnyčioje, kaimynystėje ar savo darbe (..) tai užtikrina pokyčius“, - teigia Judy.

Ji sako vis dar besistebinti kai tėvai slepia savo vaikų homoseksualumą nuo mokyklos  bendruomenės. „Jūs neįsivaizduojate kaip jiems svarbu suprasti, kad jūs priimate savo vaiką būdami tėvais. Tai kritinis momentas“, - pasakoja Judy.

Moteris teigia, kad nėra būtina visur pasakoti apie veikų seksualumą, tačiau tai suteikia galimybę burti žmones, telkti palaikymą.

Judy ir Dennis Shepard'ai šią vasarą viešėjo Lietuvoje. Jie susitiko su Universiteto LGBT+ grupės komanda ir jų tinklalaidės sekėjais pasidalino savo skaudžia istorija, asmeninėmis patirtimis, bei mintimis apie visuomenės tolerancijos progresą.

1998 metais Matthew Shepard buvo 21-eri. Jis buvo politikos mokslų pirmakursis. Jo nužudymas - yra vienas žiauriausių homofobinių išpuolių Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Du vyrai įkalbėjo LGBTQ+ draugiškame bare buvusį jaunuolį sėsti su jais į automobilį. Čia jie atėmė jo daiktus ir sumušė, išvežė iš miesto, toliau smurtavo, pririšo prie tvoros, bandė padegti ir paliko jį gulėti be sąmonės. Matthew rastas praėjus 15 valandų nuo užpuolimo. Po penkių dienų, taip ir nepabudęs iš komos, jis mirė. Jo mirtis tapo sukrėtimu visuomenei ir kartu skambučiu, jog būtini teisiniai pokyčiai apsaugant LGBTQ+ bendruomenę nuo neapykantos nusikaltimų. Reikalavimų pokyčiams priešakyje buvo Matthew tėvai.