Popiežius Pranciškus užsimena apie palankumą laiminant tos pačios lyties asmenų sąjungas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Popiežius Pranciškus užsimena apie palankumą laiminant tos pačios lyties asmenų sąjungas

Tre, 10/04/2023 - 15:26
Kategorija:
0 komentarų

Popiežius Pranciškus teigia esantis atviras tos pačios lyties asmenų santykių palaiminimui Romos katalikų bažnyčioje, su tam tikromis išlygomis. Jis teigia, kad tokie palaiminimai negali tapti kasdienybe ir jie neturėtų būti laikomi lygiaverčiais santuokai. Atsakydamas į penkių kardinolų klausimus, popiežius taip pat pasiūlė galimybę atverti kunigystę moterims.

Į pensiją išėję konservatoriškų pažiūrų kardinolai savo klausimus popiežiui Pranciškui pateikė prieš kelis mėnesius. Likus dviem dienoms iki pagrindinio bažnyčios susirinkimo – Sinodo, Vatikanas paskelbė Pranciškaus atsakymus.

Aptardamas tos pačios lyties asmenų sąjungas popiežius rašė, kad santuoka gali būti laikoma tik „išskirtinė, stabili ir neišardoma vyro ir moters sąjunga, natūraliai atvira vaikų gimdymui“.

Bet taip pat jis rašė: „pastoracinis apdairumas turi adekvačiai įžvelgti, kad yra palaiminimo formų, kurių prašo vienas ar daugiau asmenų, kurios neperduoda klaidingos santuokos sampratos. Kai prašoma palaiminimo, išreiškiamas Dievo pagalbos prašymas, prašymas geresnio gyvenimo, pasitikėjimas Tėvu, kuris gali padėti mums gyventi geriau“. Šiuo pasisakymu leisdamas suprasti, kad yra poreikis turėti ir ne tik vyro ir moters sudarytos santuokos palaiminimo.

Tiesa, jis pridūrė, kad tokie palaiminimai „nebūtinai turėtų tapti norma“. Popiežius taip pat pažymėjo, kad „yra situacijų, kurios objektyviu požiūriu nėra moraliai priimtinos“, tačiau dvasininkai „negali tapti teisėjais, kurie tik neigia, atmeta, atstumia“.

Kalbėdamas apie moteris kunigystėje, popiežius rašė, kad kai vienas iš jo pirmtakų, popiežius Jonas Paulius II, pasakė, kad kunigystė turi likti tik vyrams, „jis jokiu būdu nemenkino moterų ir nesuteikė vyrams aukščiausios valdžios“.

Pranciškus tęsė: „Jei tai nebus suprantama ir nebus padarytos praktinės šių skirtumų pasekmės, bus sunku susitaikyti su tuo, kad kunigystė yra skirta tik vyrams ir mes negalėsime pripažinti moterų teisių ar būtinybės joms įvairiais būdais dalyvauti vadovaujant Bažnyčiai“. Jis pridūrė, kad moterų įšventinimas „gali būti tyrimo objektas, kaip ir anglikonų Komunijos įšventinimų pripažinimas“.

Popiežiaus atsakymai sukėlė džiugesį liberalių pažiūrų atstovams bažnyčioje. Komentuodami paskelbtą dokumentą jie teigė, kad tai suteikia vilties LGBTQ+ atstovams ir rodo bažnyčios vadovo lyderystę atveriant duris visiems žmonėms.