Tyrimas. 63,5 proc. LGBTQ+ jaunuolių jaučia nerimą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Tyrimas. 63,5 proc. LGBTQ+ jaunuolių jaučia nerimą

Ant, 08/15/2023 - 09:11
Kategorija:
0 komentarų

Naujas LGBTQ+ pilietinių teisių pelno nesiekiančios organizacijos „Žmogaus teisių kampanija“ tyrimas atskleidė, kad 46,1 procento jaunuolių JAV jaučiasi nesaugūs mokykloje. Trans ir ne dvejetainės lyties asmenys yra dar blogesnėje padėtyje.

Tyrime, kuris įgyvendintas bendradarbiaujant su Konektikuto universitetu, nagrinėjami duomenys, surinkti 2022 metais, rašo PinkNews. Apklausoje dalyvavo 13–18 metų amžiaus 13 000 LGBTQ+ jaunuolių iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų.

Tyrimo metu buvo aiškinamasi apie LGBTQ+ jaunuolių patirtis namuose ir mokykloje, jų psichinę sveikatą, seksualinės ir lytinės tapatybės raidą, ateities viltis, baimes ir svajones.

Išanalizavus duomenis matyti, kad queer jaunimas susiduria su diskriminacija ir gyvena baimėje. Mokykloje LGBTQ+ jaunimas labiausiai nesaugiai jaučiasi tualetuose ir persirengimo kambariuose – vietose, kurios pastaraisiais metais tapo aršiu kovos lauku dėl transseksualų teisių.

Apklausa atskleidė, kad net 57,4 proc. jaunuolių namuose patyrė bent vieną tėvų atstūmimo formą. Tiesa, 63,1 proc. jaunimo sako, kad sulaukė ir tėvų paramos.

55 procentai LGBTQ+ jaunimo, tikėtina, susiduria su depresija, o translyčių gretose šis skaičius yra dar didesnis - iki 60 procentų. Tiesa, apklausa parodė kaip galima išvengti polinkio į depresiją ir sumažinti nerimą. Teisingų įvardžių ir pasirinktų vardų naudojimas, ypač namuose, yra būtent tai, ko jaunimui reikia.

Nerimą jaučia 63,5 proc. LGBTQ+ jaunuolių. Nerimas yra beveik penkiais procentais didesnis trans ir lyties nepriskiriančiųjų bendruomenėje. Maždaug du trečdaliai (69,2 proc.) LGBTQ+ jaunuolių teigė, kad bijo būsimos diskriminacijos darbe.