Prie daugiabučio Vilniuje – kruvinas konfliktas tarp vyrų: viskas dėl seksualinės orientacijos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Prie daugiabučio Vilniuje – kruvinas konfliktas tarp vyrų: viskas dėl seksualinės orientacijos

Pir, 01/31/2022 - 12:00
Kategorija:
0 komentarų

Netradicinės seksualinės orientacijos vaikinus prie vieno sostinės daugiabučio užpuolęs 22 metų vilnietis Albertas Kratkovskis (Albert Kratkovski) neišvengė baudžiamosios atsakomybės – teismas konstatavo, kad jis yra kaltas dėl kurstymo prieš homoseksualius asmenis ir viešosios tvarkos pažeidimo, praneša Delfi.

Bylos duomenimis, dar 2019 m. birželio 30 d. naktį, apie 2.30 val. Vilniuje, Subačiaus g., A. Kratkovskis daugiabučio namo laiptinėje užpuolė vilniečius T. Kiršą ir A. Raulinaitį – vyrus išvadino „pederastais“, aiškino, kad reikia juos sumušti, o paskui mažiausiai tris kartus T. Kiršui smogė į veidą.

Nors pareigūnai į įvykio vietą atvyko jau po keliolikos minučių, tačiau čia pat nukentėjusieji sulaukė ciniškų vienos pareigūnės žodžių: „O ko jūs esate nustebę – nežinote, kur gyvenate?“ Tačiau tuo viskas nesibaigė – kadangi T. Kiršą medikai išsivežė į ligoninę, kitą dieną atvykęs į policijos komisariatą vaikinas sužinojo, jog pareigūnai net netiria jo užpuolimo. Tik po to, kai jis su draugu apie šią situaciją pasidalino feisbuke, pareigūnai ėmėsi darbo.

Homoseksualios orientacijos neslepiantys ir prieš keletą metų Portugalijoje susituokę vaikinai sakė, kad jie buvo užpulti tik dėl to, jog yra gėjai. „Mes su drauge tą vakarą išėjome į barą, kai prie namų pamatėme du vaikinus, kurie iš karto prie mūsų prikibo – sakė, tai jūs esate „pederastai“, – pasakojo A. Raulinaitis. – Tada vienas vaikinas paprašė cigaretės, ją daviau ir mes nuėjome. Bare visą laiką kamavo nuojauta... Ir neklydome – kai grįžome į namus, vėl sutikome tuos du vaikinus, jie mums pastojo kelią, o paskui laiptinėje užpuolė – Tomui trenkė kelis kartus į veidą, aš tuomet bėgau kelias aukštais aukščiau ir iškviečiau pagalbą.“

Po šio incidento vaikinai visada su savimi nešiojasi dujų balionėlį – tikisi, kad bent kiek galės apsiginti, jeigu dar kartą būtų užpulti.

A. Kratkovskiui iškeltą baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis nusprendė jam skirti 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę – jos metu nuteistasis įpareigotas dirbti arba būti užsiregistravus Užimtumo tarnyboje, taip pat neatlygintinai išdirbti 40 valandų sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Daugiau Delfi.