Rokas Budrauskas: homofobija yra asmenybės saviraišką žalojantis reiškinys

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rokas Budrauskas: homofobija yra asmenybės saviraišką žalojantis reiškinys

Št, 05/20/2023 - 15:30
Kategorija:
0 komentarų

Vienas iš liepos 1 d. organizuojamo „Vilnius Pride“ organizatorių – Rokas Budrauskas Lrytas sako, kad su neigiamais komentarais apie LGBTQ+ susidūrė jau mokykloje. Jo nuomone, pokyčius Lietuvoje galima užtikrinti per įstatymus – būtent to bus reikalaujama ir renginio Vilniuje metu.

„Klasės auklėtoja neigiamai atsiliepė apie pirmąjį Vilniuje vykusį „Baltic Pride“ renginį. Nebeprisiminsiu, ką tiksliai ji sakė, bet buvo labai nemalonu. Mano vertinimu, homofobija iš principo yra asmenybės saviraišką žalojantis reiškinys. Tai ypač pavojinga toleruoti mokyklose, kur bet kokia neapykantos kalba gali labai neigiamai paveikti moksleivius“, - sako Rokas.

Vaikino nuomone padėtį keisti turėtų įstatymai, kurie užtikrintų LGBTQ+ žmonių lygiateisiškumą.

„Jeigu valstybė neleidžia kažko ar teisiškai diskriminuoja tam tikras žmonių grupes, tai ar galime stebėtis, jog žmonės mano, kad homofobija yra norma. Mano manymu, geriausias švietimas prieš homofobiją yra teisinės bazės pokyčiai“, - Lrytas sako Rokas.

– „Šiais metais organizuojamame proteste reikalaujame teisės į santuoką, partnerystę ir įvaikinimą, nepaisant partnerių lyties. Taip pat labai svarbu užtikrinti transžmonių prieinamumą prie teisinės ir medicininės tranzicijos. Norėčiau, kad būtų panaikintos cenzūrą įgalinančios nepilnamečių apsaugos įstatymo nuostatos, visi LGBTQ+ žmonės jaustųsi saugiai ir apsauga nuo diskriminacijos būtų užtikrinta visiems žmonėms“.

Rokas Budrauskas primena, kad pilietinė visuomeninė iniciatyva „Demonstruokimės“ jau organizuoja trečią tokio tipo renginį. Pirmosios eitynės 2020 metais vyko Vilniuje. Prieš pusantrų metų jos organizuotos Kaune, o  liepos 1-ąją Pride vėl grįžta į sostinę. Prie eitynių organizavimo taip pat prisideda vienintelė Lietuvoje veikianti translyčių asmenų teisių ir savitarpio pagalbos asociacija „Trans Autonomija“.