Dainius Žalimas: Rusijos ideologijos naratyvas yra kova su vadinamąja „Gayropa“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Dainius Žalimas: Rusijos ideologijos naratyvas yra kova su vadinamąja „Gayropa“

Sek, 05/14/2023 - 12:01
Kategorija:
0 komentarų

Buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas Dainius Žalimas prieš kurį laiką duodamas interviu LNK žinioms dar kartą paaiškino kodėl Lietuva turėtų priimti partnerystės įstatymą. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad Rusija sąmoningai pasirinko ideologinę kovą prieš LGBTQ+ bendruomenę, o tos ideologijos atgarsius galime stebėti ir Lietuvoje.

„Neabejoju, kad jis buvo sėkmingai kurstomas Rusijos. Nenoriu pasakyti, kad visi, propaguojantys vadinamąją „tradicinę šeimą“ ir pan., yra kaip nors tarnaujantys Rusijai, bet netiesiogiai – taip, nes vienas iš Rusijos ideologijos naratyvų yra būtent kova su vadinamąja „Gayropa“, su žmogaus teisėmis, kurios neva išsigimė. Mes matome to rezultatus – tai yra tiesioginis noras pertvarkyti pasaulį pagal save, paneigti visas vakarietiškas žmogaus teisių vertybes. Vienas iš taikinių yra būtent LGBT“, – sakė buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas.

Jis dar kartą pakartojo, kad Lietuvai reikia priimti partnerystės įstatymą ir užtikrinti visų žmonių lygiateisiškumą.

„Partnerystės įstatymas reikalingas tam, kad būtų įgyvendintas žmonių lygiateisiškumas, kad visos šeimos, visi vaikai, augantys visose šeimose, būtų traktuojami lygiai. Taip būtų įgyvendinta Konstitucijos nuostata, kuri įpareigoja saugoti visus vienodai – ar šeimas, sudarytas santuokos, ar partnerystės pagrindu, ar tos pačios lyties asmenų šeimas. Sakyti, kad toks noras, kuris yra susijęs su kertinių žmogaus teisių įgyvendinimu, priešina visuomenę, ją skaldo, yra tas pats, kas sakyti, kad Ukraina yra kalta, nes ji suskaldė tarptautinę bendriją ir dėl to Rusija turėjo pagrindą ją užpulti“, – kalbėjo LNK pašnekovas.

Anot D. Žalimo, keistai atrodo, kad heteroseksualios šeimos taip domisi kaip gyvena gėjai.

„Nežinau, kodėl tiems, kurie gyvena su skirtingos lyties asmenimis, turi rūpėti tos pačios lyties partnerystė. Kaip tai keičia jų gyvenimą? Manau, kad visi bus laimingesni, kai visi bus vienodai ginami, pagal tą pačią Konstituciją“, – teigė jis.