Uostamiesčio Parodų rūmuose išskirtinė paroda

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Uostamiesčio Parodų rūmuose išskirtinė paroda

Št, 01/22/2022 - 13:45
Kategorija:
0 komentarų

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose atidarytos trys šiuolaikinio meno parodos. Viena jų – Jolitos Vaitkutės instaliacijų paroda „Alkani meilės“, kurioje ir LGBTQ+ žmonių bučiniai.

Meilė visiems reikalinga kaip maistas. Ji neišsitenka apibrėžtuose rėmuose, nepaiso standartų, visuomenės normų ir nutrina ribas. Meilės prieskoniams kai kurie esame jautrūs, todėl jaukintis ir priimti kitų žmonių meilę galime pamažu. J. Vaitkutės sukurta bučinių serija „Alkani meilės“ – tai ne tik daržovės, sukritusios į reikiamas vietas. Už šios organikos yra tikras dviejų žmonių bučinys ir tikra meilės istorija. Klaipėdiečių bučiniai, įkūnyti daržovių instaliacijose, skelbia, kad visi esame lygūs, nepriklausomai nuo spalvos, kilmės, negalios ar seksualinės orientacijos.

J. Vaitkutė (gim. 1995 m. Joniškyje) kuria instaliacijas, performansus, iliustracijas, portretus, naudodama netradicines medžiagas – maisto produktus, žemės grumstus, įvairius objektus ar šiukšles. Menininkės darbai atspindi politines ar visuomenės gyvenimo aktualijas, pažymi istorinius įvykius. Dauguma autorės kūrinių yra trumpaamžiai ir po eksponavimo sunaikinami.

Intriguojanti paroda yra projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ ir menininkės J. Vaitkutės dovana miestui. Anot #chooseklaipeda komandos, visus metus jaunimui skirtas projektas savo renginiuose akcentavo visuomenėje vis dar stigmatizuotas meilės formas, ši paroda tęsia projekte nagrinėtą lygybės visais gyvenimo aspektais temą.

Daugiau Klaipėda.