Rusijos suimtas, vėliau paleistas gėjus, „YouTube“ nuomonės formuotojas: „Jei gyveni Rusijoje turi tylėti“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rusijos suimtas, vėliau paleistas gėjus, „YouTube“ nuomonės formuotojas: „Jei gyveni Rusijoje turi tylėti“

Sek, 04/30/2023 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Rusijos nuomonės formuotojas teigia, kad jis ir jo partneris buvo sąmoningai suimti, taip norint parodyti rėžimo galią ir pasiryžimą užtildyti LGBTQ+ žmones.

Gela Gogishvili ir jo partneris Haoyang Xu iš Kinijos balandžio 5 d. buvo suimti Rusijos valdžios už tariamą vadinamojo LGBTQ+ propagandos įstatymo pažeidimą, pagal kurį kriminalizuojami bet kokie veiksmai, kuriais teigiamai kalbama apie LGBTQ+ bendruomenę.

Arešto priežastimi tapo tai, kad pora gyvena kartu Rusijoje ir socialiniuose tinkluose dalijasi savo bendro gyvenimo detalėmis, rašo PinkNews.

Gela Gogishvili netrukus buvo paleistas, Haoyangas buvo laikomas suimtas ir jam grasinta deportacija. Jis paleistas tik po beveik trijų savaičių - balandžio 25 d.

„Jei nori likti Rusijoje, arba turi tylėti, arba, jei nori visa tai kalbėti, turi palikti Rusiją“, - sakė Gela Gogishvili vertindamas tai, aks įvyko.

Jo nuomone, „dviem garsiausiems Rusijos queer tinklaraštininkams, vis dar gyvenantiems Rusijoje“ ir visai visuomenei norėta parodyti, kas nutiks, jei žmonės ryšis kalbėti diskriminacijos ir priespaudos akivaizdoje.

Vyras didžiąją gyvenimo dalį gyveno Maskvoje su savo šeima, kuri yra „ortodoksinė gruzinų homofobiška šeima“. Tačiau Rusija gali atimti pilietybę iš žmonių, kurie pasisako prieš Kremliaus įvestas taisykles, ir jis baiminasi, kad tai gali nutikti būtent jam.

Tinklaraštininkas įvardijo ir priežastis, kodėl Putinui puikiai sekasi nuteikti visuomenę prieš LGBTQ+ asmenis.

„Viena vertus, dabar jis turi daugiau šalininkų, pavyzdžiui, homofobų ir žmonių, kurie tiki Dievą ir mano, kad homoseksualumas ir translytiškumas yra nuodėmė““, - sakė Gela Gogishvili. - „Kita vertus, daugelis laikraščių ir vyriausybė sako, kad šie du užsieniečiai [Haoyang ir Gela] atvyko į Rusiją, todėl mūsų žmonės tapo queer ir gėjais. Nes Rusijoje to neturime. Jie atnešė tai iš vakarų“.