Artūras Rudomanskis: apmaudu, kad valstybė priklausoma nuo praeities šmėklų bei Rusijos įtakos

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Artūras Rudomanskis: apmaudu, kad valstybė priklausoma nuo praeities šmėklų bei Rusijos įtakos

Pen, 04/21/2023 - 15:42
Kategorija:
0 komentarų

Apie pirmos instancijos teismo sprendimą atmesti tos pačios lyties poros prašymą registruoti partnerystę pasisakė ir bylas inicijavusius Tolerantiško Jaunimo Asociacijos pirmininkas. Jo nuomone, sprendimas rodo teisėjos nekompetenciją ir nešališkumą šiuo klausimu.

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismas pareiškė, kad ne teismas, o Seimas turi sureguliuoti tos pačios lyties asmenų santykius.

„Seimas neįgalus išspręsti šią problemą, nes to nesugeba padaryti jau daugiau nei du dešimtmečius ir toliau delsia. Taip pat svarbu pabrėžti, kad šiuo metu stalčiuose dūlantis Civilinės sąjungos įstatymo projektas netenkina partnerystės siekiančių žmonių, nes jame niekaip nereglamentuota šeimos sąvoka, kuri yra esminis elementas partnerių teisėms ir įsipareigojimams“, - žinutėje Facebook rašo Artūras.

Jis pabrėžia, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas nesivadovavo Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) Didžiosios kolegijos sprendimu byloje Fedotova prieš Rusiją.

„[Teismas] nurodė, kad šį sprendimą vertina "kritiškai", nes EŽTT ....(!!) neišklausė Rusijos, todėl teismui kilo abejonių, ar EŽTT procesas buvo teisingas. Pateikti argumentai taip pat kelia abejonių, ar teisingumo Lietuvoje nediktuoja Rusija“, - Lietuvos teismo pareikštomis abejonėmis stebėjosi Tolerantiško Jaunimo Asociacijos vadovas.

Jis pabrėžia, kad teismas galėjo viską supaprastinti ir palengvinti, tačiau tokia galimybe nepasinaudojo: „Ir vėl likome „prie suskilusios geldos“ – tiek kultūriškai, tiek ir teisiškai vis dar artimesni ne Vakarų demokratijoms, kuriose vienalytės santuokos, partnerystės ar kitos kohabitacijos formos yra tapusios norma, o teroristiniam Rusijos režimui, kur tokios šeimos yra žeminamos, nepripažįstamos ir nelygiateisės“.

Tiesa, Artūras patikino, kad teisminiai ginčai tęsis ir toliau - „faktas, kad po šio teismo sprendimo nesustosime ir kovosime toliau“. Jis taip pat padėkojo tos pačios lyties poras atstovaujančiam advokatui Aivarui Žilvinskui ir daugiau nei 300 asmenų, mažesnėmis ir didesnėmis sumomis parėmusiems šią iniciatyvą.