Lietuviai dažniausiai skundžiasi dėl diskriminacijos lyties pagrindu

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Lietuviai dažniausiai skundžiasi dėl diskriminacijos lyties pagrindu

Pen, 04/14/2023 - 16:30
Kategorija:
0 komentarų

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Teisės grupės vadovė Audronė Daukšaitė-Timpė LRT sakė, kad praėjusiais metais tarnyba gavo daugiau nei 200 skundų ir beveik 1500 paklausimų. Aktyviausiai pranešta apie diskriminaciją dėl lyties.

Nuotr. iš freepik.com

„Daugiausiai kreiptasi dėl diskriminacijos lyties pagrindu – ir diskriminacinės reklamos, ir nevienodų darbo sąlygų sudarymo vyrams ir moteris“, – LRT sakė A. Daukšaitė-Timpė.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Teisės grupės vadovė pažymėjo, jog sulaukta skundų ir dėl diskriminacijos negalios pagrindu. Būta ir pranešimų apie diskriminaciją rasės, tautybės, pilietybės, kilmės, kalbos ir etninės priklausomybės, amžiaus bei socialinės padėties atžvilgiu.

„Daugiausiai žmonės kreipiasi dėl [diskriminacijos] vartotojų teisių apsaugos srityje, prekių ir paslaugų srityje, kai pasireiškia nevienodas prekių ir paslaugų pardavimas vyrams ir moterims, yra diskriminacinės reklamos, taip pat darbo santykių srityje, valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų srityje“, – sakė A. Daukšaitė-Timpė.

38 proc. besikreipusiųjų buvo moterys, 31 proc. – vyrai, 28 proc. - juridiniai asmenys.