100-metė moteris: mokyklų tarybos sprendimus prilygino nacizmui

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

100-metė moteris: mokyklų tarybos sprendimus prilygino nacizmui

Ant, 03/28/2023 - 12:48
Kategorija:
0 komentarų

Floridos mokyklų tarybos posėdyje 100 metų moters kalba sulaukė milžiniškų pagyrų. Ji pasisakė prieš politinius sprendimus mokyklų bibliotekose pašalinti knygas, kuriose minimi LGBTQ+ žmonės ar kalbama apie įvairių rasių žmones.

Šimtai tėvų ir senelių dalyvavo Martino apygardos mokyklų tarybos posėdyje, reikalaudami grąžinti mažiausiai 80 knygų į valstybinių mokyklų bibliotekas. Jos buvo pašalintos, nes jose kalbama apie seksualumą ar su rase susijusiomis temomis, rašo Advocate.

Šimtametė, kuri vidurinėje mokykloje ankščiau mokė vyresnio amžiaus žmones naudotis kompiuteriu, išsakė savo mintis.

„Aš esu Grace Linn“, - sakė ji. - „Esu šimto metų. Esu čia tam, kad protestuočiau prieš mūsų mokyklos rajono knygų draudimo politiką. Mano vyras Robertas Nicollas žuvo per Antrąjį pasaulinį karą labai jaunas. Jam buvo tik 26 metai, jis gynė mūsų demokratiją, Konstituciją ir laisves“.

Likus aštuonioms dienoms iki įsiveržimo į Normandiją, padalinys, kuriam vadovavo jos vyras, buvo subombarduotas nacių lėktuvų, praneša „Daily Beast“. Ji buvo septintą mėnesį nėščia, kai jis pirmą kartą buvo paskelbtas dingusiu be žinios. Praėjus trims dienoms po jų dukters Nicci gimimo, ji gavo telegramą, kad jis mirė.

„Viena iš laisvių, kurią naciai sutriuškino, buvo laisvė skaityti knygas, kurias jie uždraudė“, – sakė ji. - „Jie sustabdė laisvą spaudą, uždraudė ir sudegino knygas. Laisvė skaityti, kurią saugo Pirmoji pataisa, yra pagrindinė mūsų demokratijos teisė ir pareiga“.

Pamačiusi, kaip už nugaros išskleidžiama rankų darbo antklodė, G. Linn paaiškino jos reikšmę.

„Reaguodama į knygos uždraudimą visoje mūsų šalyje ir Martino apygardoje praėjusiais metais – kai man buvo 99 metai – sukūriau šią antklodę“, – sakė ji. - „Norėdama mums visiems priminti, kad šios kelios iš daugybės uždraustų knygų turi būti išdidžiai rodomos ir saugomos bei, jei nuspręsite, skaitomos“.

Grace paaiškino kodėl jai buvo svarbu dalyvauti šiame posėdyje.

„Knygų uždraudimas ir knygų deginimas yra tas pats. Abu daromi dėl tos pačios priežasties – žinių baimės. Baimė nėra laisvė. Baimė nėra laisvė. Baimė yra kontrolė“, – sakė ji. - „Aš esu laisvės motina. Draudžiamos knygos turi būti išdidžiai demonstruojamos ir apsaugotos“.

 

Kalbos įrašą galima rasti ČIA.