laisvė

„Queer“ situacija Lietuvoje: jei Vilniuje žmonės gali tuoktis viešai, tai dar nereiškia, kad Rokiškyje jie galės daryti tą patį

Prieš rinkimus prie Seimo vyko LGBT+ bendruomenės atstovų protestas, kuriuo, kaip pažymėjo organizatoriai, išreiškiamas nepasitenkinimas valdančiųjų nesugebėjimu išpildyti pažadų ir įteisinti tos pačios lyties porų partnerystės. Tiesa, šios kadencijos parlamentas po svarstymo yra pritaręs valdančiosios daugumos partijų inicijuotam Civilinės sąjungos įstatymo projektui. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turėtų balsuoti dar kartą. Protesto organizatorių nuomone, šis klausimas sprendžiamas per lėtai. Panašiai situaciją Lietuvoje dėl partnerystės įteisinimo ir kitų svarbių „queer“ žmonėms klausimų mūsų šalyje pamatė ir čia, per „Vilnius Pride“, svečiavusis žurnalistė iš Vokietijos Norma Schneider. Ji ne tik aprašė eitynių nuotaikas, tačiau ir plačiau pažvelgė į „queer“ žmonių situaciją mūsų šalyje bei iškėlė Partnerystės įstatymo svarbos klausimą. Pateikiame jos tekstą.

Tarptautinė atsiskleidimo diena: Kodėl ji svarbi LGBTQ+ žmonėms?

Kiekvienais metais spalio 11 dieną minima Tarptautinė atsiskleidimo diena (angl. „National Coming Out Day“). Ji skirta viso pasaulio LGBTQ+ bendruomenės nariams, jų palaikytojams ir visiems, kurie nori atkreipti dėmesį į būtinybę kurti pasaulį, kuriame žmonės gali bevaržomai būti savimi. Nors kai kuriems žmonėms „atsiskleidimas“ – viešas prisipažinimas apie savo seksualinę orientaciją ar lytinę tapatybę – gali atrodyti asmeninis ir privatus reikalas, LGBTQ+ bendruomenėje tai yra reikšmingas ir dažnai drąsos reikalaujantis veiksmas. Tarptautinė atsiskleidimo diena svarbi dėl daugelio priežasčių ir GayLine.LT vardija kodėl.

M. Norbutas: Kviečiu visus Seimo rinkimuose balsuoti už pagarbą kiekvienam piliečiui

Vykstant Seimo rinkimams, kviečiu visus rinktis atsakingai ir balsuoti už politikus, kurie gerbia visus žmones. Mūsų demokratijos ateitis priklauso nuo to, kaip užtikriname pagarbą vieni kitiems ir siekiame visuomenės, kurioje kiekvienas turi teisę būti savimi ir prisidėti prie valstybės kūrimo.

Skaitytojo laiškas: Lietuva nesugeba sukurti saugios aplinkos žmonėms, kurie nori gyventi ir mylėti

Mūsų portalo skaitytojas teigia, kad jam dažnai aplinkiniai užduoda klausimą kodėl jis emigravo iš Lietuvos. „Atsakymas nėra toks paprastas, kaip daug kam gali atrodyti. Emigracija nėra sprendimas, kurį priimi lengvai. Tai buvo ilgai brendęs apsisprendimas, kurį nulėmė mano, homoseksualaus žmogaus patirtys kaip Lietuvoje“, - teigia jis GayLine.LT redakcijai atsiųstame laiške.

Kodėl homofobija nėra susijusi su teise reikšti nuomonę?

Laisvė reikšti nuomonę yra vienas iš pagrindinių demokratinės visuomenės principų. Žmonės turi teisę atvirai kalbėti apie savo įsitikinimus, diskutuoti ir dalyvauti viešame gyvenime. Tačiau pastaraisiais metais ši teisė dažnai klaidingai suvokiama kaip pretekstas pateisinti diskriminaciją, ypač kalbant apie homofobiją. Svarbu suprasti, kodėl homofobija nėra tik „nuomonė“ ir kodėl ji neturėtų būti laikoma laisvo žodžio išraiška.

Daugiau nei 95 000 žmonių dalyvavo eitynėse Gran Kanarijoje (GayLine.LT foto)

LGBTQ+ eitynėms skirtų renginių organizacijos duomenimis, daugiau nei 95 tūkstančiai žmonių prisijungė prie spalvingos, nuotaikingos eisenos Maspalome, Gran Kanarijoje. Pagrindinis Plaja del Ingles prospektas buvo užtvindytas vaivorykštės vėliavomis, išskirtiniais kostiumais ir aksesuarais pasipuošusiais žmonėmis, kurie pasitelkdami muziką bei šokius šventė laisvę bei reikalavo daugiau lygybės.

Pamačiusi brito pasirodymą Seimo narė išjungė televizorių. Kiti sveikina atlikėją už drąsą

Eurovizija jau daug metų garsėja atvirais, seksualiais pasirodymais. Tiesa, aistra tarp vyro ir moters jau nieko nebestebina. O štai homoseksualaus Olly Alexander parodyta meilė tarp vyrų privertė Seimo narę išjungti televizorių. Tuo metu LGBTQ+ teisių gynėjai džiūgavo, kad pagaliau ir gėjų kultūra matoma ant scenos.

Oprah Winfrey: būti savimi – reiškia būti laisvu (video)

Viena žinomiausių pokalbių laidų vedėjų, prodiuserė, rašytoja Oprah Winfrey dalyvavo trisdešimt penktuose GLAAD apdovanojimuose, kuriuose išreiškė paramą LGBTQ+ bendruomenei. Atsiimdama apdovanojimą ji pirmą kartą prakalbo apie savo mirusį gėjų brolį.