Dauno sindromo diena - esame labiau panašūs nei skirtingi

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Dauno sindromo diena - esame labiau panašūs nei skirtingi

Ant, 03/21/2023 - 11:17
Kategorija:
0 komentarų

Kovo 21-ąją minima Dauno sindromo diena. Būtent 21-oje chromosomoje užfiksuojami pakitimai, kurie lemia šį genetinį sutrikimą. Šiandien visi raginimi sugriauti stereotipus ir palaikyti turinčius Dauno sindromą bei dėvėti skirtingų spalvų kojines.

Kas 700-ajam vaikui nustatomas Dauno sindromas. Tačiau tai nėra kažkas ko reikėtų baimintis. Daugelis sindromą turinčių asmenų puikiai įsilieja į darbo rinką ir gyvena visavertį gyvenimą.

„Statistika yra tokia, kad bendras Dauno ligos paplitimas yra 1 iš 700. (...) O jeigu gimdo 45 m. moteris, jos rizika yra jau daugiau negu 1 iš 50“, – LRT sakė „Baltijos–Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikos“ genetikės Eglės Butkevičienės.

Ji pabrėžė, kad visuomenėje sklando daug mitų apie šį sidromą.

„Gajus mitas, įsitvirtinęs visuomenėje, jog žmonės su Dauno sindromu ne tik negali mokytis, lankyti bendrojo lavinimo mokyklų, bet ir ateityje, suaugus, negali dirbti, negali būti visaverčiais visuomenės nariais, kas vėlgi yra netiesa. Atradus sritį, kuri žmogui su Dauno sindromu būtų artima, (...) jis tikrai gali būti sėkmingas darbuotojas, galbūt asistentas, padėjėjas, praktikantas“, – sako M. Lenktaitė.

GayLine.LT kviečia pasidalinti socialiniuose tinkluose nuotrauka su skirtingomis kojinėmis ir pridėti - #labiaupanasusneiskirtingi .

Daugiau informacijos apie Dauno sindromą rasite čia.