Vengrija imasi teisinių priemonių apginti diskriminacinį įstatymą

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Vengrija imasi teisinių priemonių apginti diskriminacinį įstatymą

Št, 03/11/2023 - 12:15
Kategorija:
0 komentarų

Vengrijos teisingumo ministrė pareiškė, kad Budapeštas kovos Europos Sąjungos Teisingumo Teisme, kad apgintų švietimo įstatymą, kuris, pasak Briuselio, diskriminuoja žmones dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės.

Teisingumo ministrė Judit Varga socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad pateikė teismui ieškinį, kuriame aiškinama, jog Europos Sąjunga negali kištis į šalių narių švietimo politiką.

2021 m. birželį, Vengrijos parlamentas, kuriame dominuoja kraštutinių dešinių pažiūrų V. Orbano partija „Fidesz“, priėmė įstatymą, draudžiantį mokyklose naudoti bet kokią medžiagą, kurioje kalbama apie homoseksualumą ir lytinę tapatybę.

2022 m. viduryje Europos Komisija kreipėsi į ES Teisingumo Teismą dėl šio įstatymo, kuris nukreiptas prieš LGBTQ+ žmones. Komisija pareiškė mananti, kad įstatymas pažeidžia ES vidaus rinkos taisykles, pagrindines asmenų teises ir ES vertybes.

V. Orbanas praėjusį mėnesį, gindamas šį teisės aktą, sakė: „Lyčių propaganda yra ne tik... vaivorykštė, bet ir didžiausia grėsmė, persekiojanti mūsų vaikus. Mes norime, kad mūsų vaikai būtų palikti nuošalyje... Tokie dalykai neturi vietos Vengrijoje, o ypač mūsų mokyklose“.