Europos Parlamente – kritika Lietuvai dėl migrantų teisių ir siūlymai pradėti tyrimą: tai turi baigtis dabar

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Europos Parlamente – kritika Lietuvai dėl migrantų teisių ir siūlymai pradėti tyrimą: tai turi baigtis dabar

Pir, 01/17/2022 - 12:25
Kategorija:
0 komentarų

„Migrantų atstūmimas ir žmogaus teisių pažeidimai Europos Sąjungos (ES) pasienyje su Baltarusija tęsiasi“, – konstatuoja Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūros atstovė Sophie Magennis. LRT rašo, kad ji praėjusią savaitę teigė kalbėdama Europos Parlamento (EP) Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete, kuris svarstė Europos Komisijos (EK) siūlymą laikinai lengvinti migrantų priėmimą Lietuvoje, Lenkijoje ir Latvijoje.

„Jungtinės Tautos ir kitos organizacijos negali patekti į pasienį Lenkijoje, Lietuvoje ir Latvijoje. Tai vyksta nepaisant pasikartojančių prašymų suteikti prieigą. Tai turi būti ištaisyta, o prieiga suteikta“, – EP komiteto posėdyje kalbėjo JT atstovė.

Tai – ne pirmas kartas kai su hibridine Aleksandro Lukašenkos susiduriančios šalys sulaukia žmogaus teisių aktyvistų kritikos. Dažniausiai priekaištai žeriami šalių taikomai migrantų apgręžimo politikai, kuri, aktyvistų nuomone, pažeidžia migrantų teises.

Pasak S. Magennis, visos ES valstybės turi laikytis tarptautinių susitarimų dėl migrantų teisių, o Lietuva, Lenkija ir Latvija turi atšaukti „neseniai priimtus įstatymus, kurie nesutinka su tarptautine prieglobsčio teise.“

Komiteto posėdyje taip pat dalyvavęs EK vicepirmininkas M. Schinas, atsakydamas į europarlamentarų klausimus, kodėl EK nepradeda pažeidimo procedūrų dėl situacijos Baltarusijos pasienyje, teigė, kad turint pakankamai įrodymų dėl vykdomų pažeidimų, tyrimas būtų pradėtas.

Daugiau LRT.