migracija

Gėjus Irakietis: „Turi pabėgti iš to pragaro, kad išsaugotum savo gyvybę“

Vien įtarimas, kad žmogus gali būti homoseksualus Irane kelią milžinišką pavojų to asmens gyvybei. Tarptautinės organizacijos praneša apie atvejus, kai vietos jėgos struktūros bando pagrobti, rengia pasikėsinamus nužudyti, prievartauja LGBTQ+ bendruomenės narius. LRT pakalbino vieną iš irakiečių, kuriam pavyko gauti prieglobstį Lietuvoje ir pabėgti iš pragaro.

ES Teisingumo Teismas: Lietuvos elgesys su migrantais pažeidžia ES teisę

Šiandien Europos Sąjungos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą dėl trečiosios šalies piliečio M.A. neteisėtai kirtusio ES išorinę sieną. Sprendimas atskleidžia, kad Lietuva neteisėtai sulaiko migrantus ir pažeidžia Europos Sąjungos teisę.

„Amnesty International“: Lietuva kankina, žemina ir tyčiojasi iš migrantų

Lietuva sukūrė tikrą pragarą migrantams. Prisidengiant neva kitų migrantų atgrasymų, Lietuvos institucijos nepaisė tarptautinių įsipareigojimų, negerbė žmogaus teisių ir blogiausia - toliau tęsia šią praktiką. Šiandien „Amnesty International“ paskelbta ataskaita atskleidžia tai, apie ką mėnesiu mėnesius kalbėjo kai kurie nevyriausybinių organizacijų atstovai: „Lietuvos valdžia savavališkai sulaikė tūkstančius žmonių militarizuotuose centruose, kur jie gyveno nežmoniškomis sąlygomis, buvo kankinami“.

Prieglobsčio prašančio gėjaus kova gyventi - pirmas laimėjimas teisme

„LGBT asmenys taip pat susiduria su didele stigma, smurtu ir diskriminacija iš savo šeimų, bendruomenių ir vyriausybės. Prie LGBT persekiojimo prisideda ne tik policijos pajėgos, bet ir Kamerūno slaptieji daliniai, kurie areštuoja, grasina ir prievartauja LGBT asmenis. Daugybė LGBT socialinei grupei priklausančių asmenų yra priversti kęsti sisteminį spaudimą bei fizinius kankinimus“, – apie tai, kas vyksta jo tėvynėje, skunde teismui dėstė kamerūnietis, rašo Delfi.

Psichologui Medininkuose galimai seksualiai išnaudojusiam migrantą nauji kaltinimai

Irakietis iš Rūdninkų stovyklos į Medininkus buvo perkeltas praėjusių metų rugsėjo pabaigoje. Čia LGBT bendruomenės asmenys kartu su daugiau nei 30 žmonių, buvo apgyvendinti atskirame sektoriuje.

„Jis vis stengdavosi mane paliesti, tarsi netyčia – apkabindavo vaikščiodamas per pečius, bandydavo pabučiuoti (...). Jis man sakė, kad turi įtakingų pažinčių, kad gali padėti man ne tik „suveikti“ leidimą gyventi už centro ribų, bet ir gauti politinį prieglobstį“, - žurnalistams sakė migrantas.

Pareigūnai klimpsta savo pasiaiškinamuose. Smurtas prieš migrantus gali būti paplitęs

GayLine.LT jau rašė apie skandalingą Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojo pasisakymą. Tačiau po jo sekę šios tarnybos pasiaiškinimai padėties nė kiek nepagerino. Dar daugiau - aiškėja, kad pareigūnai turi informacijos apie kitus prievartos prieš migrantus atvejus, o ir jų buvimą ateityje vertina kaip neišvengiamą realybę.

VSAT vado pavaduotojas sako, kad vargu ar vyras gali išprievartauti vyrą

Valstybės sienos apsaugos tarnyba ne kartą kritikuota dėl kompetencijų trūkumo dirbant su LGBTQ+ migrantais. Šiandien šios institucijos vado pavaduotojo komentaras LRT radijuj tik patvirtino, kad nuogąstavimai nėra iš piršto laužti. 

Lietuva „valosi kojas“ į migrantų teises. Pažeidė net Europos Žmogaus Teisių Teismo nurodymą

Šeštadienio naktį per Baltarusijos sieną į Lietuvą bandė patekti Kubos piliečiais prisistatę asmenys, rašo LRT. Jie turėjo ir Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) įpareigojimą neišstumti jų iš šalies, tačiau mūsų šalies pareigūnai vis tiek jų neįsileido. Apie tai pranešė humanitarinę pagalbą migrantams teikianti aktyvistų organizacija „Sienos grupė“.

Ukrainos karo kontekste Nacionalinio susivienijimo atstovas išstojo su rasistiniu pasiūlymų

„Kaip išsiųsti namo to nenorinčius Afrikos ir Azijos ekonominius migrantus, ką daryti, jeigu namo nevažiuoja, daug kalbėta ir konkrečiai siūlyti sprendimai pernai. Viena aišku, kad lėšos, kurios buvo numatytos to nevertiems veltėdžiams - jei ir kiek prireiks - gali ir turi būti panaudotos ukrainiečiams, kuriems to iš tikro reikia.“, - rašo V. Sinica Facebook socialiniame tinkle.

Lygių galimybių ekspertė: prieglobsčio prašytojų paveikslas iš esmės skiriasi nuo piešiamo viešai

– Kokios sąlygos turėtų būti sudarytos prieglobsčio prašytojams iš lygių galimybių perspektyvos?

– Yra du svarbiausi aspektai. Pirma, svarbu, kad sulaikymo vieta turėtų aiškią, sistemingą ir įvairiapusišką pažeidžiamumo vertinimo politiką ir procedūrą, t.y., kad asmenims atvykus į sulaikymo vietą būtų įvertinami individualūs jų poreikiai, atsižvelgiant į sveikatos būklę, religiją, lytį, kalbą, socialinę padėtį ar kitus tapatybės bruožus.