TYRIMAS. Peniai darosi vis didesni. Tai nebūtinai į gerą

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

TYRIMAS. Peniai darosi vis didesni. Tai nebūtinai į gerą

Št, 02/25/2023 - 10:00
Kategorija:
0 komentarų

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad vyrų varpos dydis per pastaruosius 30 metų ženkliai padidėjo. Nors tai gali atrodyti kaip geros naujienos, nerimaujama, jog tai vyksta dėl cheminių medžiagų įtakos hormonams.

Medicinos mokslų daktaras, Stanfordo universiteto medicinos mokyklos urologijos profesorius, Michael Eisenberg teigia, kad tyrimo rezultatai jam sukėlė nerimą. Tyrimai rodo, jog per kelis dešimtmečius ženkliai sumažėjo spermatozuidų bei testosterono kiekis. Kai kurie tyrimai taip pat parodė, kad vyrų gretose daugėja apsigimimų ir kriptorchizmo (kai sėklidės nevisiškai nusileidžia) atvejų.

Tiesa, naujausiame tyrime nagrinėtas ir kitas aspektas - varpos ilgis. Išanalizuoti 55 761 vyrų varpų duomenys 1942–2021 m. atliktuose tyrimuose. Tyrimuose penis buvo vertinamas ramybės būklės ir erekcijos metu - matuojant viršutinę pusę nuo galiuko iki vietos, kurioje varpa išlenda iš kūno.

Tyrėjai nustatė, jog per 29 metus peniai vidutiniškai pailgėjo 24 proc. - nuo 12.19 iki 15.24 centimetrų.

„Mūsų žiniomis, tai yra pirmasis tyrimas, kurio metu tiriami varpos dydžio pokyčiai bėgant laikui“, – rašė tyrimo autoriai žurnale „The World’s Journal of Men’s Health“.

Tačiau nors kai kurie vyrai gali džiaugtis pastaruoju metu padidėjusiu penio dydžiu, mokslininkai sako, jog tai kelia susirūpinimą, nes tai įvyko per labai trumpą laiką.

„Mūsų reprodukcinė sistema yra viena iš svarbiausių žmogaus biologijos dalių“, – sakė Michael Eisenberg. - „Jei matome tokį greitą pokyčių greitį, tai reiškia, kad kažkas galingo vyksta su mūsų kūnu“

Michael Eisenberg komanda tyrimo metu neturėjo galimybės nustatyti, kas sukelia tokius pokyčius. Įtariama, kad tai galėtų būti cheminių medžiagų, naudojamų higienos gaminiuose ir kasdieninė aplinkose, ardantis poveikis hormonams.

„Turime nustatyti šių pokyčių priežastį“, - teigė mokslininkas. - „Svarbu išsiaiškinti ar yra panašių pokyčių moterų reprodukciniuose organuose“.