Anglijos bažnyčios sinodas pritarė leidimui laiminti tos pačios lyties porų santuokas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Anglijos bažnyčios sinodas pritarė leidimui laiminti tos pačios lyties porų santuokas

Pen, 02/10/2023 - 12:19
Kategorija:
0 komentarų

Anglijos bažnyčia pirmą kartą istorijoje balsavo už tos pačios lyties asmenų santuokų palaiminimą. Tiesa, palaiminimas nereiškia, kad draudimas rengti santuokų ceremonijas panaikintas. Tai sukėlė nusivylimo bangą.

Galimybė laiminti poras patvirtinta po šešerius metus trukusių konsultacijų Generaliniame Sinode, praneša PinkNews. Tos pačios lyties poros, norinčios, kad jų santuoką palaimintų bažnyčia, turės surengti teisinę ceremoniją kitur, o paskui surengti antrąją ceremoniją, kuri apimtų pasiaukojimo, padėkos ir Dievo palaiminimo maldas. Kunigai ir toliau galės rinktis ar sutinka atlikti palaiminimą ar ne.

Jayne Ozanne, buvusi LGBTQ+ torių vyriausybės patarėja ir krikščionių aktyvistė sukritikavo šį sprendimą.

„Esu labai nusivylusi tuo, kaip konservatoriai nuosekliai siekė pakenkti tiems iš mūsų, kurie siekė judėti link bažnyčios“, – sakė ji. - „Ir toliau sakydami LGB žmonėms, kad jie negali tikėtis artimiausiu metu tuoktis savo bažnyčioje arba kad jų seksualinio intymumo troškimas yra nuodėmingas, siunčiame tautai žinią, kurią mažai kas supras“.

Ji taip pat pridūrė, kad toks LGBTQ+ žmonių atskyrimas lemia diskriminaciją ir iš to išplaukiančias pasekmes. „Tai žinia, kuri ir toliau darys didelę žalą LGBTQ+ bendruomenei ir kels pavojų jaunų LGBTQ+ gyvybei“, - teigė Jayne.

Bažnyčios atstovas Barry Snelgrave „PinkNews“ sakė, kad jam apmaudu dėl tolio sprendimo.

„Labai skaudu, kad bažnyčia atsisako pripažinti du žmones, kurie myli vienas kitą ir nori, kad jų sąjunga būtų pripažinta ne valstybės, o bažnyčios“, - įsitikinęs Barry. 76 metų vyras sakė, kad palaiminimas, vietoj santuokos ceremonijų yra tas pats, kas „aukoti trupinius badaujantiems“.