Nepasitenkinimas savo kūnu susijęs su LGBTQ+ jaunimo savižudybių rizika

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Nepasitenkinimas savo kūnu susijęs su LGBTQ+ jaunimo savižudybių rizika

Ket, 02/02/2023 - 12:30
Kategorija:
0 komentarų

LGBTQ+ jaunimas, jaučiantis nepasitenkinimą savo kūnu, dažniau kenčia nuo depresijos, nerimo simptomų ir yra linkę dažniau save žaloti. Tai rodo „Trevor Project“ apklausa, kurioje dalyvavo beveik 34 000 LGBTQ+ jaunuolių.

Jungtinėse Amerikos Valstijose atlikta apklausa rodo, kad didžioji dauguma jaunuolių nepatenkinti savo kūnu. Trans ir nedvinarės tapatybės žmonių gretose šis nepasitenkinimas ypač rykus.

Beveik devyni iš dešimties (87 %) LGBTQ+ jaunuolių sako, kad yra nepatenkinti savo kūnu, translyčių ir nedvinarės  tapatybės bendruomenėje šis procentas siekia net 90.

LGBTQ+ jaunimas, turintis pastabų dėl savo kūno, dažniau nei savo kūnu patenkinti LGBTQ+ atstovai, patiria depresijos, nerimo simptomus, labiau linkę save žaloti ir intensyviau masto apie savižudybę

Nepatenkintų jaunuolių gretose bandymų nusižudyti yra dvigubai daugiau lyginant su jaunimu, kuriems jų kūnas patinka.

„Šios išvados pabrėžia, kad didžioji dauguma LGBTQ+ jaunuolių kovoja su nepasitenkinimu kūnu, o tai gali stipriai paveikti jų psichinę sveikatą ir padidinti bandymų nusižudyti tikimybę“, – sakė dr. Myeshia Price, „The Trevor Project“ tyrimų mokslo direktorė. - „Turime labiau sutelkti dėmesį į savo kūno priėmimo skatinimą ir sveiką gyvenimo būdą“.

 

Jei susidūrėte su sunkumais, skambinkite nemokama emocinės pagalbos linija numeriu 1809.