Vašingtono nacionalinėje katedroje - nužudyto gėjaus Matthew Shepardo portretas

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Vašingtono nacionalinėje katedroje - nužudyto gėjaus Matthew Shepardo portretas

Sek, 12/11/2022 - 09:00
Kategorija:
0 komentarų

Vašingtono nacionalinė katedra rodo lyderystę. Priešingai nei dauguma Lietuvoje veikinėjančių, šios protestantų bažnyčios atstovai suvokia tragiškas homofobijos pasekmes. Dar daugiau, išplatintame pranešime spaudai apie neseniai sukurtą ir pašventintą nužudyto jauno gėjaus vaikino portretą, sakoma, kad „LGBTQ lygybė laikoma viena didžiausių XXI amžiaus pilietinių teisių problemų“.

Bažnyčia nurodė, kad menininkės Kelly Latimore kūrinys buvo pašventintas per pamaldas Katedros kriptoje, pavadintoje „Prisimink, apmąstyk, išspręsk“, netoli vietos, kur 2018 m., praėjus 20 metų po mirties, buvo palaidoti Matthew Shepardo pelenai. Ši ceremonija vainikavo Metthew gimimo metinių minėjimą. Jam šiemet būtų suėję 46 metai.

1998 m. spalio 7 d. Vajomingo universiteto studentas Matthew Shepardas buvo žiauriai sumuštas, pririštas prie tvoros ir paliktas mirti vien dėl to, kad jis buvo gėjus. Vašingtono katedra, bendradarbiaudama su Matthew Shepardo fondu, sukūrė unikalų jo paveikslą. Jame panaudotos įvairių žmonių laiškų iškarpos. Būtent šiuos laiškus gavo vaikino tėvai po visą šalį sukrėtusios tragedijos.

„Naudojome įvairias iškarpas, kad sukurtume raidžių mozaiką ir vertingus bei prasmingus žodžius, jog apsuptume Metthew ir jo portretą“, – sakė menininkė.

Bažnyčia išplatintame pranešime spaudai teigė, kad ji yra atvira vieta visiems žmonėms bei pabrėžė būtinybę sustabdyti fanatizmą.

„Siaubingos žmogžudystės Kolorado Springso Q klube yra tragiškas priminimas, kad mūsų LGBTQ draugai ir šeima toliau atakuojami už tai, ką jie myli. Matthew Shepardo palikimas primena mums, kad reikia nedelsiant sustabdyti fanatizmą dėl kilmės, lytinės tapatybės ir seksualinės orientacijos“, – pranešime spaudai sako Vašingtono nacionalinės katedros dekanas Randolph Marshall Hollerith. - „Tikimės, kad katedra ir toliau išliks šventa vieta, siūlanti paramą ir stiprybę visiems lankytojams“.

Vašingtono nacionalinės katedros foto