Rasos Račienės laiškas LGBTQ+ vaikui: „Tavęs, deja, mūsų valstybė nesaugo“

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Rasos Račienės laiškas LGBTQ+ vaikui: „Tavęs, deja, mūsų valstybė nesaugo“

Ket, 12/08/2022 - 11:45
Kategorija:
0 komentarų

Vakar vakare Rasa Račienė socialiniame tinkle Facebook paskelbė viešą laišką LGBTQ+ vaikui. Ji pažymi, nors Lietuvos Konstitucija gina kiekvieno žmogaus orumą ir įvairias šeimas, deja iki šiol LGBTQ+ žmonės lieka atskirtyje. Mama sako vaikui, kad ji tikisi, jog diskriminacija Lietuvoje paskatins jauną žmogų emigruoti, o ne rinktis pakelti prieš save ranką.

„Net nežinau kaip čia švelniau tau paaiškint, bet Lietuvos kūrėju tu esi, bet va, būti Lietuvos pagrindu, šiuo metu Lietuvą valdančiųjų požiūriu, tu negali būti. Tu negali teisiškai sukurti savo šeimos, ja didžiuotis ir puoselėti tas vertybes, kurias nuo vaikystės tau stengiausi įdiegti. Ir, tikrai žinau, kad jos nėra svetimos tau. Tu nori rūpintis artimu savo, tu nori padėti silpnesniam, nori būti gerbiamu žmogumi“, - rašo Rasa.

Ji neslepia, kad ši situacija kelia nerimą, dėl negalėjimo situaciją pakeisti: „Esu sutrikusi. Labai sutrikusi. Nes nežinau ką galiu tau pasiūlyt“. Pasak jos, Seimo nariai vis dar sprendžia, kas gali turėti šeimą, o kas ne. Dar daugiau - savo sprendimą motyvuoja keistu argumentu apie galimybes „daugintis“.

„Man iš tiesų yra keista, kai dėdės ir tetos, išrinkti į Seimą, teigia, kad tokiems žmonėms kaip tu, mano vaike, nedera turėti šeimos. Galit (ir tai tik gal, o greičiausiai tai ir ne) turėti kažkokius kitokius ryšius, kurių, jokiais būdais!, tik nevadinkit šeima. Nes šeima išskirtinai priklauso vyrams kartu su moterimis, nes svarbiausias dalykas yra galimybė pasidauginti. Iš karto atsiprašau tavęs už šį tokį, sakyčiau, suprimityvintą ir gana gyvulišką šeimos supratimą“, - teigia R. Račienė.

Rasa sako vaikui, jog valstybei jo nesaugant, jam teks išmokti apsiginti pačiam, taip pat atremti diskriminaciją ir patyčias.

„Nerimauju, kad kasdien susidurdamas su šia kova, tapsi piktu, o gal iš depresijos neišlipančiu žmogum. Gal nuspręsi nebegyvent. Norėčiau, kad tavo tokie norai pavirstų į emigraciją, bet nepramintų mano tako į kapines“, - teigia mama. - „Dar kartą pakartosiu, kad myliu ir didžiuojuosi tavim, mano vaike“.

Savo laišką Rasa baigia prieš 11 metų Hillary Clinton pasakytais žodžiais: „Ji pasakė, kad  buvimas moterimi, kaip ir buvimas rasine, religine, gentine ar etnine mažuma, buvimas LGBT nepadaro tavęs mažiau žmogumi. Štai kodėl gėjų teisės yra žmogaus teisės, o žmogaus teisės yra gėjų teisės. Įsimink šiuos Hillary Clinton žodžius. Tai tegul taps tavo malda ar bent jau stipria atrama sunkiomis akimirkomis“.