Hillary Clinton: gėjų teisės yra žmogaus teisės, o žmogaus teisės yra gėjų teisės

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Hillary Clinton: gėjų teisės yra žmogaus teisės, o žmogaus teisės yra gėjų teisės

Tre, 12/07/2022 - 12:01
Kategorija:
0 komentarų

Prieš 11 metų, minint vieną didžiausių praėjusio amžiaus laimėjimų – Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, tuometė Jungtinių Amerikos Valstijų valstybės sekretorė Hillary Clinton pasakė išskirtinę kalbą Jungtinėse Tautose. Ja socialiniame tinkle Facebook dalinasi JAV ambasada Vilniuje.

„Ši kalba yra aktuali ir šiandien, ypač Lietuvoje, kur LGBTQ+ teises bandoma atsieti nuo visų žmonių teisių. Neva egzistuoja dvi realybės, dvi visuomenės – o politikai sprendžia ar suteikti lygiateisiškumą vienai iš jų, ar ne. Norima sukurti skirtį, kur vieni yra žmonės, o kiti lyg ir žmonės, bet ne visai. Tokia logika ne tik pamina Lietuvos Konstituciją, bet ir rodo jog nesame laisvi, vis dar nesame, nors ir kaip gražiai mokame apsimetinėti“, - savo Facebook paskyroje rašo Martynas Norbutas.

Prieš 11 metų Hillary Clinton aiškiai parodė, kad visi žmonės yra lygiateisiai, nes juos visus sieja žmogiškumas.

„Kai kurie teigė, kad gėjų teisės ir žmogaus teisės yra atskiros ir skirtingos, bet iš tikrųjų jos yra vienos ir tos pačios. Žinoma, prieš 60 metų, vyriausybės, parengusios ir priėmusios Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, negalvojo, kaip ji bus taikoma LGBT bendruomenei. Jie taip pat negalvojo apie tai, kaip ji bus taikoma autochtonams, vaikams ar žmonėms su negalia bei kitoms marginalizuotoms grupėms. Tačiau per pastaruosius 60 metų supratome, kad šių grupių nariai turi teisę į visas teises ir orumą, nes, kaip ir visi žmonės, juos sieja bendras žmogiškumas“, - teigė H. Clinton.

Ji pripažino, kad suvokimas, jog visi žmonės turi turėti tas pačias teises neatėjo savaime ir tam reikėjo laiko.

„Šis pripažinimas įvyko ne iš karto. Jis išsivystė laikui bėgant. Ir taip supratome, kad gerbiame teises, kurias visi žmonės visada turėjo, o ne sukuriame jiems naujas ar ypatingas teises. Kaip ir buvimas moterimi, kaip ir buvimas rasine, religine, gentine ar etnine mažuma, buvimas LGBT nepadaro tavęs mažiau žmogumi. Štai kodėl gėjų teisės yra žmogaus teisės, o žmogaus teisės yra gėjų teisės“, - sakė ji istorinėje kalboje.

Hillary Clinton atsakė ir tiems, kurie sako, kad homoseksualumas yra Vakarų kultūros dalis.

„Kai kas atrodo, kad tai Vakarų reiškinys, todėl žmonės už nepriklausantys Vakarams turi pagrindo jį atmesti. Na, o iš tiesų gėjai gimsta ir priklauso kiekvienai pasaulio visuomenei. Jie yra visų amžių, visų rasių, visų tikėjimų; jie yra gydytojai ir mokytojai, ūkininkai ir bankininkai, kariai ir sportininkai; ir nesvarbu, ar mes tai žinome, ar pripažįstame, jie yra mūsų šeima, draugai ir kaimynai. Būti gėjumi nėra Vakarų išradimas; tai tikrovė“, - teigė H. Clinton.

Visą kalbą anglų kalba galima rasti ČIA.