LGBTQ+, Ukrainą ir Irano moteris palaikantis aktyvistas paleistas po sulaikymo (foto, video)

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

LGBTQ+, Ukrainą ir Irano moteris palaikantis aktyvistas paleistas po sulaikymo (foto, video)

Ant, 11/29/2022 - 16:30
Kategorija:
0 komentarų

35 metų Mario Ferri nors yra futbolininkas, gerokai labiau žinomas dėl protestų ir humanitarinės veiklos visame pasaulyje. Būtent jis Portugalijos ir Urugvajaus futbolo dvikovoje išbėgo į aikštę ir išreiškė palaikymą LGBTQ+ bendruomenei, Ukrainai ir Irano moterims. Jis buvo suimtas, bet netrukus - paleistas. Jam nebuvo pareikšti jokie kaltinimai.

Mario Ferri į aikštę išbėgo vilkėdamas supermeno marškinėlius ant kurių buvo užrašyti keli sakiniai: „Apsaugokime Ukrainą“ ir „Pagarba Irano moterims“. Aikšte jis bėgo iškėlęs vaivorykštės vėliavą. Kaip žinia Katare už homoseksualių vyrų santykius gresia bausmės. Šalis jau ilgą laiką draudžia viską, kas galėtų būti suprasta kaip užuomina apie LGBTQ+ žmones, pavyzdžiui - praėjusią žiemą vykdė masinius reidus parduotuvėse ir konfiskavo vaivorykštės spalvų žaislus.

Šiuo metu Mario Ferri gyvena Lenkijoje, kur padeda pabėgėliams iš Ukrainos rasti prieglobstį. „Vykstu į Lvovą, ieškau žmonių, kuriems reikia pagalbos ir važiuoju penkias, 10, 15 valandų. Lvovas yra tarsi uostas ukrainiečiams, norintiems išvykti iš šalies. Už šalies ribų [ypač Lenkijoje] pilna žmonių kurie padeda, bet Ukrainoje daugelis nerimauja, kad jiems kas nors gali nutikti“, - apie savo kasdienybę pasakoja sportininkas.

Po protesto Katare Mario buvo sulaikytas bet greitai paleistas. Jis pasidalino įvykio nuotraukomis Instagram paskyroje.

„Aš grįžau“, – savo „Instagram“ puslapyje rašė futbolininkas. Mario sakė norintis nusiųsti „svarbias žinutes“, įskaitant Iranui, „kur turiu draugų, kurie kenčia, kur moterys negerbiamos. PASAULIS TURI TAI PAKEISTI“.

„FIFA uždraudė vaivorykštės spalvų kapitono raiščius ir žmogaus teisių vėliavėles tribūnose, ji blokavo visus, BET NE MANE, kaip Robiną Hudą“, – rašė jis.

"IŠSAUGOJITE UKRAINĄ. Mėnesį praleidau kare Kijeve kaip savanoris ir mačiau, kiek tie žmonės kenčia", - rašė jis ir pridūrė, kad „taisyklių laužymas dėl gero tikslo nėra nusikaltimas“.

Mario poelgį pagyrė Portugalijos futbolo žvaigždė Ruben Neves. Jis sakė: „Mes žinome, kas nutiko šiame pasaulio čempionate. Tai yra normalus dalykas, kuris gali nutikti. Žinoma, mes visi su jais ir žinutė ant jo marškinėlių. Tikimės, kad jam nieko nenutiks, nes suprantame jo žinutę ir, manau, ją suprato ir visas pasaulis“.

 

Pasaulio futbolo čempionate kai kurių rinktinių kapitonai žadėjo dėvėti "OneLove" vaivorykštės raištį, siekdamos palaikyti LGBTQ+ bendruomenę. Deja, FIFA tai uždraudė daryti ir pagrasino nuobaudomis. Vokietijos nacionalinė rinktinė buvo sugalvojusi į Katarą atvykti lėktuvu, ant kurio buvo piešinys simbolizuojantis įvairią meilę, tačiau jam buvo uždrausta nusileisti oro uoste. Tuomet komandos nariai išreiškė nepasitenkinimą prieš rungtynes užsidengdami burnas ir dėvėdami batelius su vaivorykštės vėliavomis.

Alex Livesey - FIFA/FIFA via Getty Images

Alex Livesey - FIFA/FIFA via Getty Images

Mario Ferri  // Nuotr. iš mirror.co.uk

Mario Ferri  // Nuotr. iš mirror.co.uk