Homofobinis komentaras uždirbo 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę

Skaitymo laikas
Mažiau nei
1 minutė
Perskaityta

Homofobinis komentaras uždirbo 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę

Št, 11/19/2022 - 18:00
Kategorija:
0 komentarų

30 metų Lukui R. iš Prienų homofobinis ir neapykantos kupinas komentaras kainuos 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Tokį sprendimą priėmė Apeliacinis teismas.

2021-ųjų rugsėjo 4 dieną po viename iš portalų publikuotu straipsniu apie LGBTQ+ eitynes Kaune, „Lukenze“ slapyvardžiu pasivadinęs Lukas parašė komentarą: „Akmenim reikėjo užmėtyt“, rašo Lrytas.lt.

Teisėsauga nustatė, kad šis komentaras buvo rašytas iš Luko namuose esančio kompiuterio. Nepaisant to, Prienų teismas vyrą išteisino. Alytaus apylinkės prokuratūra sprendimą apskundė ir Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija, vadovaujama Svetlanos Jurgaitienės, žemesnės instancijos sprendimą pripažino nepagrįstu, panaikino jį ir priėmė naują nuosprendį.

Apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad prieniškis viešai tyčiojosi, niekino ir skatino neapykantą žmonių grupės atžvilgiu dėl seksualinės orientacijos, bei pripažino Luką R. kaltu, paskyrė jam 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Bausmės vykdymo laikotarpiu jis privalės tęsti darbą arba registruotis Užimtumo tarnyboje.