Tinklaraštininko Luko Ramono šaržas: vyrai pamato gėjų ir nebenori apsėklinti moters

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

Tinklaraštininko Luko Ramono šaržas: vyrai pamato gėjų ir nebenori apsėklinti moters

Pen, 11/11/2022 - 12:31
Kategorija:
0 komentarų

Tinklaraštininkas Lukas Ramonas prieš kelias valandas socialiniame tinkle Facebook pasidalino savo įspūdžiais ir mintimis po dalyvavimo LRT diskusijų laidoje „Lietuva kalba“. Apibendrinamas, jis pateikė civilinės partnerytės oponentų naudojamus argumentus, kurie neatlaiko elementarios kritikos.

Lukas pažymi, kad absurdiška galvoti, kad jei kažkas nepatinka visuomenei - tuomet to politikai neturėtų daryti. Jis pateikia ir kelis konkrečius pavyzdžius - mokesčius, Seimo narių atlyginimus, draudimus rūkyti ir pan. Tinklaraštininkas pažymi, kad visuomenės vertinimas negali tapti pagrindu formuoti politinius sprendimus.

„Andrius Mazuronis laidoje sakė (perfrazuoju): Mes lietuviai nepritariam partnerystei, nes tokie jau esam. Kam eiti prieš mūsų būdą? Kam stumti per prievartą? Leiskit žmonėms apsispręsti patiems. Taigi schema: partnerystei nepritaria visuomenė, todėl tai prievarta, o prievarta yra savaime blogai. Pagal tokią logiką bet koks įstatymas, kuris nepatinka didelei visuomenės daliai, yra prievarta ir savaiminis blogis“, - rašo jis.

Kitas Luko aptariamas argumentas - visuomenės išnykimas. Jis pabrėžia, kad juokinga kaltinti gėjus dėl to, kad heteroseksualūs vyrai ir moterys nenori turėti vaikų.

„Kitas didis blogis, kurį girdėjau laidoje: gėjai (o tiksliau seksualinė revoliucija) griauna Lietuvos ir Europos visuomenes. Moterys nebegimdo vaikų, tautos išmirs. Tuo kaltinti gėjus ir lesbietes — dažna taktika. Bet argumentas nesusijęs su realybe. Paimkim kad ir Italiją. Itin religinga šalis, gilios šeimos tradicijos, visi italai per daug myli savo mamas, palei legendą. Šalies gimstamumas krenta nuo 1970 metų. Tos pačios lyties sąjungos Italijoje įteisintos tik 2016. Vis tiek kalti gėjai?“, - retoriškai klausia L. Ramonas. - „Galima prigalvoti argumentų, kodėl. Gal gėjai nuo tos baisiosios seksualinės revoliucijos pradėjo vyrus vesti iš kelio. Pamatai gėjų, nebenori apsėklint moters. Nu būna.“.

Ne mažiau svarbus ir trečias oponentų naudojamas argumentas, neva civilinė sąjunga prieštarauja Konstitucijai.

„Trečias blogis — gėjai prieštarauja Konstitucijai, grubiai tariant. Įsivaizduokime diskusiją apie moterų teisę balsuoti 1900 metais. Pasikviečiam atsitiktinį teisininką, anas sako: „Nuuu suprantat, bobos palei Konstituciją, žinot, nelabai gali balsuot, nes konstitucinė jurisprudendcija sako, kad jų vieta virtuvėj“, - šaržuoja Lukas. - „Jei mes sutariame, kad tos pačios lyties partneriai nusipelno orumo ir teisinės apsaugos, tai vienintelis klausimas turėtų būti — kaip tą efektyviai pasiekti“.

Lukas pritaria, kad civilinės sąjungos įteisinimas nieko nesužlugdys. Tai tik pakeis tam tikrų žmonių gyvenimus, kurie šių pokyčių jau laukia seniai.