GayLine: pirkti B. Gudelio parduotuvėse - reiškia negerbti savęs ir kitų

Skaitymo laikas
1 minute
Perskaityta

GayLine: pirkti B. Gudelio parduotuvėse - reiškia negerbti savęs ir kitų

Ket, 10/20/2022 - 17:17
Kategorija:
0 komentarų

Po į turtingiausių Lietuvos žmonių patenkančio verslininko Beno Gudelio benefiso LRT diskusijų laidoje „Lietuva kalba“, toliau nereaguoti ir krauti pelnus jo valdomam verslui, mūsų redakcijos nuomone, būtų savęs pažeminimas. Remiantis viešais duomenimis - B. Gudeliui priklausanti bendrovė „Fragrances International“ valdo mažmeninės prekybos tinklus „KristiAna“ ir „Kosmada“.

Vakar jis ne tik įžeidė televizijos laidoje dalyvavusias moteris - bet ir puikiai iliustravo su kokiu šlykščiu seksizmu ir homofobija tenka susidurti Lietuvoje gyvenantiems žmonėms. Dar daugiau - atskleidė, kokį spaudimą patiria profesinės sąjungos, kurioms tenka ginti darbuotojų interesus prieš tokio tipo "verslininkus".

„Aš norėjau ją pavadinti komuniste. Bet bandžiau taip gražiai pristatyti kaip mergaitę“, - atsakydamas kodėl Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkę Ingridą Ruginienę jis pavadino profsąjungų mergaite. - „Jinai nieko nepasiekusi gyvenime. Jinai renka pinigus iš tų kvailų profsąjungos narių. Nu tai ką daryt. Jei jie jai moka, tai ji renka. Kitaip ji negali uždirbt pinigų“.

Mūsų nuomone, tokiu pasisakymu B. Gudelis dar kartą įžeidė I. Ruginienę, bandė sumenkinti profesinių sąjungų svarbą ginant darbuotojų interesus.

„Realus gyvenimas yra, kad pavadinti moterį mergina ar mergaite yra labai gerai. Labai gražu. O pavadint boba ar moterim, netekėjusią moterį kaip Jūs, tai kaip čia bus?“, - net nemirktelėdamas aiškino Benas Gudelis, prieš imdamasis postringauti kokios santuoką sudarančių moterų pavardės turėtų būti Lietuvoje. Šiuo komentaru šis asmuo perreiškė, kad tradicijos yra svarbiau už laisvą žmogaus pasirinkimą.

B. Gudeliui užkliuvo ir laidoje šnekėjusios moters iš Airijos pakabukas. „Bet turėjo tokį pakabuką su vėliavėle. Aš galvoju, kodėl ji turėjo tą vėliavėlę. Va man ir kilo klausimas kodėl mes rodom ją su vėliavėle“, - sakė jis.

Po šių žodžių viena iš moterų, prie laidos prisijungusi nuotoliniu būdu, ekrane užsidėjo vaivorykštės spalvų foną. Tai pasveikino advokatė Dovilė Burgienė: „Aš norėjau pagirti tą drąsią merginą, kuri užsidėjo vėliavą ekrane. Nes žmogus, kuris savo pilietinę poziciją gyvame eteryje pareiškia - yra laisvas žmogus“.

Benas Gudelis net neleido Dovilei užbaigti pasisakymo. „Kas bendro čia su gėjais. Ar mes gėjų tauta čia esam? Nematau Lietuvos vėliavos, nematau Ukrainos vėliavos“, - teigė jis, aiškindamas kokias vėliavas ir ką turi rodyti laidos dalyviai.

GayLine.LT mano, kad šiuo veiksmu B. Gydelis aiškiai parodė savo homofobines nuostatas, kartu leisdamas suvokti, kad turtas ir pozicija leidžia jam diktuoti kaip kiti žmonės turi, ar neturi elgtis, kokias nuostatas jie privalo turėti.

GayLine.LT redakcijos nuomone, pilietinė visuomenė gali keisti padėtį Lietuvoje tik veikdama ir nelikdama nuošalyje. Tokie pasisakymai neturi iššaukti diskusijas tik socialiniuose tinkluose. Kviečiame visus sąmoningus žmones veikti - ir pagalvoti kokią ideologiją remiame apsipirkdami „KristiAnoje“ ir „Kosmadoje“.